A-tím 2.12.2022

Tipsport liga | Na záver prehra proti Zbrojovke Brno

Zverenci trénera Mariána Zimena uzavreli pôsobenie v tohtoročnej jesennej Tipsport lige domácou prehrou proti FC Zbrojovka Brno 1:2. Jediný náš gól strelil Justen Kranthove. V troch zápasoch súťaže si pripísali na svoje konto dve víťazstvá a už spomenutú prehru.
1:2 (0:1)
Štadión Sihoť
PRÍPRAVNÝ, 14:00
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno


AS Trenčín | Sláviček – Ďuriška, Pires (46. Kranthove), Stojsavljevič (46. Šebeň), Kozlovský (78. Kupusovič) – Gajdoš (71. Dos Santos), Bainovič (46. Kerkez), Hollý (60. Ibrahim) – Witan (60. J. Murko), Okunola (60. Praženka), Soares (46. Letenay)

Góly | 56. Kranthove - 37. Nečas, 59. Blecha

Rozhodovali | Kišš - Štrbo, Poruban

Diváci | 90


Komentár

Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval náš súper. V 13. min potiahol akciu Blecha a jeho zakončenie zblokovala naša obrana. O tri minúty vystrelil z halfvoleja Hollý a jeho dobrý pokus musel vytesniť brankár hostí mimo troch žrdí. V 24. min to skúsil spoza šestnástky hosťujúci Hladík. Sláviček loptu vyrazil a do bezpečia ju odpratala naša obrana. Brno bolo v tejto fáze hry nebezpečnejšie. V 35. min po ďalšej priamočiarej akcií opäť zakončoval aktívny Hladík. Jeho strela ale preletela tesne vedľa. O dve minúty nato sa Zbrojovka dočkala. Nečas si prebral prihrávku na hranici pokutového územia a obišiel vybehnutého Slávička – 1:0. O chvíľu na to mohol Nečas pridať druhý gól, no Přichystal ho svojou prihrávkou na naše šťastie nenašiel. Druhý polčas sme začali aktívne, keď hneď v jeho úvode zahrozil po rohovom kope Hollý, avšak lopta skončila na hornej sieti. Naša snaha ale bola odmenená. V 56. min sa k exekúcií štandardnej situácie postavil Gajdoš a na jeho center si v pokutovom území najlepšie naskočil Kranthove – 1:1. O tri minúty súper opäť viedol. Po krídelnej akcií sa dostal do zakončenia Blecha. Jeho prvú strelu ešte chytil na bránkovej čiare Hollý, no na druhý pokus už prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1. Päť minút po hodine hry predviedli peknú akciu striedajúci Murko a Praženka, no druhý menovaný urobil vo vápne jeden dotyk navyše. V nasledujúcich minútach sa hra presunula najmä do stredu poľa. Ďalšieho vzruchu pred súperovou bránou sme sa dočkali až päť minút pred uplynutím riadnej hracej doby. Kerkez však po rohovom kope zakončil len do brankára.

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
3:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 3.2.2023
AS Trenčín - ŠTK 1914 Šamorín
Tabuľka

Skupina o titulTabuľka 2022/23 bude zverejnená
po prvom odohranom kole.

Skupina o udržanie saTabuľka 2022/23 bude zverejnená
po prvom odohranom kole.


kompletná tabuľka

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.1.2023

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FK Rača

Fotogaléria Petra Kapustu z prípravného zápasu proti FK Rača (3:0).

Fotogalérie 30.1.2023

Fotogaléria | Prípravný zápas proti MFK Vyškov

Fotogaléria Petra Kapustu z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

ASTV 28.1.2023

Príprava | Zostrihy zo stretnutí proti MFK Vyškov a FK Rača

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutí zimnej prípravy proti FK Rača a MFK...

ASTV 28.1.2023

Zimen | Výhra, ako dôležitý impulz pred pokračovaním sezóny

Náš tím zaznamenal úvodnú výhru zimnej prípravy nad tímom FK Rača (3:0). Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport