A-tím 26.8.2018

Na bratislavských Pasienkoch sme zmazali trojgólové manko a remizovali

Zverenci trénera Ricarda Moniza remizovali v zápase 6. kola Fortuna ligy na ihrisku Slovana Bratislava 3:3 (1:3). Dva góly zaznamenal Hamza Čatakovič a jeden pridal Antonio Mance. Vyrovnanie priniesli záverečné minúty stretnutia, keď dva góly sme dokázali streliť v 87. a 89. minúte.
3:3 (3:1)
Bratislava
6. kolo, 17:30
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín


ŠK Slovan Bratislava | Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono - Savičevič (81. Hološko), Holman (61. De Kamps) - Dražič, Šporar, Moha

AS Trenčín | Šemrinec – Yem, Paur, Mašovič, Skovajsa – Čatakovič, Van Arnhem (85. Kleščík), Ubbink - Bukari (77. Sleegers), Kvocera (46. Mance), Azango

Góly: 2. Šporar, 29. Dražič, 38. Apau - 45. Čatakovič, 87. Mance, 89. Čatakovič (11 m)

Žlté karty: 86. Nono, 88. Greif – 51. Van Arnhem, 53. Ubbink, 69. Čatakovič

Rozhodovali: Chmura - Hrčka, Chládek,

Diváci: 1567


Komentár

Šláger kola sľuboval gólovú nádielku. Štatistiky začal už v 2. min napĺňať Šporar, ktorý po kolmej prihrávke od Nona prekonal v nájazde Šemrinca - 1:0. Aj po góle sa hral svižný futbal. Nebezpečné situácie riešili obe defenzívy. V 24. min domácich zachránil včasným vybehnutím Greif. O tri minúty neskôr viedli domáci už 2:0. Greifov odkop hlavou predĺžil Savičevič a Dražič trafil pravý horný roh Šemrincovej bránky. Do konca polčasu padol aj tretí gól do bránky AS. Rýchlu kombináciu Dražiča so Šporarom zakončil Apau – 3:0. Pred prestávkou však Čatakovič znížil na rozdiel dvoch gólov – 1:3.

Aj druhý polčas začal lepšie Slovan. Prvú šancu spálil Savičevič. Na druhej strane zachránil domácich obranným zákrokom Bajrič pri prečíslení dvoch proti jednému. V 61. min sa vyznamenal aj Šemrinec, ktorý vyrazil gólovú strelu Mohovi. V ďalšej gólovej situácii sa ocitol Šporar, ale sám pred Šemrincom tentoraz neuspel. Zdalo sa, že Slovan ovládol hru. Bol pohyblivejší a mal aj ďalšie šance. V 72. min Moha v dobrej pozícii prestrelil a gólovú poistku nepridal ani o desať minút neskôr. To sa Slovanu napokon vypomstilo. V 87. min znížil Mance a o necelé dve minúty neskôr vyrovnal na konečných 3:3 z pokutového kopu Čatakovič. Výhru domácich v úplnom závere odmietol Šporar, sám pred bránou namieril vysoko nad. 

Ohlasy po zápase

Autor: tasr
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 2. kolo, 1.8.2026
FC Košice - AS Trenčín
20:30
NIKÉ LIGA, 4. kolo, 15.8.2026
FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín
Voyo
Tabuľka

Základná časť

#TímZSkóreB
1. Spartak 3 6:2 7
2. Skalica 3 6:3 7
3. Slovan 2 7:0 6
4. Podbrezová 3 6:4 6
5. DAC 1904 2 3:1 4
6. Žilina 3 6:7 4
7. Trenčín 2 4:4 2
8. Košice 2 7:7 2
9. Komárno 3 3:4 2
10. Zemplín 3 1:4 1
11. Ružomberok 3 3:7 1
12. MFK Dukla 3 0:9 0

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.8.2026

III. liga | Šesťgólový duel priniesol tri body pre naše družstvo

Náš rezervný tím zvíťazil v zápase 1. kola III. futbalovej ligy nad FK...

Aktuálne 6.8.2026

A-tím | Adamkovič na hosťovanie do Moraviec

Mladý talent Denis Adamkovič sa nášmu klubu upísal začiatkom leta. Teraz však zamieri na...

B-tím 5.8.2026

B-tím | Rezerva odštartuje novú sezónu doma proti Šali

Náš rezervný tím vstúpi do nového ročníka III. ligy už počas najbližšieho víkendu. V...

Fotogalérie 2.8.2026

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Košiciam

Fotogaléria zo stretnutia 2. kola Niké ligy proti FC Košice (3:3).

Niké  macron
 Áesko Kantína  RS Technology  Fitshape  Mesto Trenčín  vanStyn
 Zlatý Bažant  Mattoni lavore  Predpredaj  Marius Pedersen  Betonic karlmarc.com  Florest Antes GM  Domovina  lease plan logo  laugaricio  EHMK