A-tím 10.4.2021

FL | Po nevydarenom úvode prehra proti Žiline

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti MŠK Žilina 2:3 (1:2). Naše góly strelili Hamza Čatakovič a Ahmad Ghali.
2:3 (1:2)
Štadión Sihoť
nadstavba 4, 15:30
AS Trenčín - MŠK Žilina

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Križan, Šulek, Madu - Gajdoš (34. Kadák), El Mahdioui, Lavrinčík (62. Zubairu) - Ghali, Corryn (71. Tučný), Čatakovič (62. Ikoba)

MŠK Žilina | Petráš - Anang, Kopas, Kiwior, Sluka - Bernát (58. Bichakhchyan), Fazlagić (74. Slebodník), Gono, Ďuriš (74. Rusnák) - Kurminowski (83. Minárik), Paur (58. Kaprálik)

Góly | 45. Čatakovič (pen.), 79. Ghali - 6. Lavrinčík (vl.), 21. Kurminowski, 59. Kaprálik

Žlté karty | 27. Lavrinčík, 36. Križan, 42. Šulek, 51. Yem, 74. Kadák, 76. Madu – 16. Fazlagič

Rozhodovali | Marhefka – Ferenc, Jekkel

Diváci | bez divákov

Komentár

Hostia začali aktívne. V 3. min sa Paurov volej po priamom kope Kopasa zastavil na žrdi Kukučkovej brány. „Šošoni“ sa do vedenia dostali už o chvíľu neskôr. Centrovanú loptu si do vlastnej siete zrazil nešťastne Lavrinčík - 1:0. Hostia boli aktívnejší a mali viac loptu na kopačkách. V 21. min podnikli rýchlu kontru po ľavej strane. Kurminowski prešprintoval našich hráčov a krížnou strelou obstrelil Kukučku - 2:0. Hra sa presunula medzi šestnástky. Ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo. V závere polčasu spadol po súboji v pokutovom území Ghali. Hlavný rozhodca Marhefka nechal pokračovať v hre, ale potom si celú situáciu pozrel zo záznamu a ukázal na biely bod. Z neho sa nemýlil Čatakovič - 1:2.

Úvod druhého polčasu bol vyrovnaný. Žilina si prinavrátila dvojgólové vedenie tesne pred uplynutím hodiny hry. Striedajúcemu Kaprálikovi stačili iba dva dotyky s loptou na to, aby sa strelecky presadil. Nabehol si na loptu za obranu a presnou strelou k žrdi nedal Kukučkovi šancu – 3:1. O desať minút neskôr mohol Ďuriš navýšiť vedenie hosťujúceho tímu, Kukučka reflexívne zasiahol. O chvíľu na to sa Sluka zbavil brániaceho hráča a strelou spoza šestnástky natiahol nášho brankára. V 79. min sa Ghalimu podarilo znížiť. Po centrovanej lopte do šestnástky posunul Ikoba loptu na nigérijského krídelníka a ten ju hlavičkou usmernil do siete.