A-tím 15.8.2020

FL | Dvakrát sme vyrovnali, ale body zostali napokon v Žiline

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 3. kola Fortuna ligy proti MŠK Žilina 2:4 (1:1). Naše góly strelili Hamza Čatakovič a Osman Bukari.
2:4 (1:1)
Žilina
3. kolo, 18:00
AS Trenčín - MŠK Žilina

AS Trenčín | Bergsen – Yem, Šulek (81. Križan), Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Corryn (65. Zubairu) – Bukari, Kadák, Ghali – Čatakovič (64. Ikoba)

MŠK Žilina | Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Javorček (78. Kiwior) – Bernát (75. Bichakhchyan), Gono, Myslovič – Iľko (59. Rusnák), Paur (59. Kurminowski), Ďuriš (75. Kaprálik)

Góly | 45. Čatakovič (pen.), 74. Bukari – 6. Paur, 51. Iľko, 85. Kaprálik, 90. Bichakhchyan (pen.)

Žlté karty | 18. Ghali – 11. Minárik, 20. Kopas, 68. Javorček

Rozhodovali | Gemzický – Straka, Jekkel

Diváci | 1210

Komentár

Zápas odštartovali šance Paura. Kým v prvej a druhej bol v ofsajde, tretiu presným priamym kopom premenil na gól – 1:0. O dve minúty neskôr Myslovič bombou opečiatkoval brvno brány AS. Nasledovalo viacero náznakov šancí na oboch stranách. V 22. min len centimetre delili priamy kop El Mahdiouiho od toho, aby skončil v šibenici. V 28. min zakončil výpad z pravej strany Bukari strelou, ktorú Petráš zneškodnil. Len o pár chvíľ neskôr prenikol zo stredu ihriska Bukari a prihral Čatakovičovi. Ten z hranice šestnásty namieril tesne vedľa. Vyrovnaná hra sa prelievala zo strany na stranu. V 41. min skúsil strelu z diaľky Trenčan Šulek, Petráša však nezaskočil. O minútu neskôr si ďalší z únikov Bukariho po pravej strane takmer napálil Vallo do vlastnej brány. Opečiatkoval však len brvno. Z následného rohového kopu nepochopiteľne trafil loptu rukou Kopas a rozhodca nariadil penaltu. V poslednej minúte prvého polčasu si Čataković postavil loptu na biely bod a mieril presne k pravej žrdi - 1:1. V nadstavenom čase sme mohli ísť do vedenia, keď Ghali sa ocitol zoči-voči Petrášovi, no loptu zvládol spred čiary odkopnúť Minárik.

Druhé dejstvo sa začalo ďalším Bukariho únikom. Zakončil ho však strelou mimo. V 51. min sa ujala vedenia po druhý raz Žilina. Vallov center spracoval katastrofálne Yem a po zmätkoch loptu dokopol za Bergsena pohotový Iľko – 2:1. V 63. min sa mohli tešiť opäť Žilinčania. Kurminowski si výborne nabehol na center z pravej strany, jeho hlavičku však zvládol skrotiť Bergsen. V 68. min sme sa z gólu po štandardnej situácii tešili len chvíľu. Kapuadi bol v postavení mimo hry. V 74. min šikovnú akciu zľava a center Kadáka zakončil Bukari – 2:2. V 76. min neustrážila obrana Kurminowského, ktorý však v súboji s Bergsenom nebol úspešný. V 85. min si Kiwiorov center Kaprálik stihol pristaviť a z bezprostrednej blízkosti bombou prekonal Bergsena – 3:2. V 87. min to Bukari opäť skúsil z pravej strany, avšak dobrou strelou vyprášil len Petrášove rukavice. V nadstavenom čase mali Žilinčania výhodu penalty. Prísny pokutový kop premenil Bichakhchyan – 4:2.

ASTV 24.9.2020

TiMS | Podporujeme rast futbalu v regióne, naši tréneri navštívili FK Melčice-Lieskové

Akadémie klubu AS Trenčín – This is my sen Academy je...

A-tím 23.9.2020

Šulek | Ideme do vedenia, ale potom nepridáme ďalšie góly

Štyri zo siedmich ligových duelov sme mali dobre rozohrané. Nedotiahli sme ich...

ASTV 23.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia dohrávaného 4. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď (1:1).