A-tím 8.8.2020

FL | Ani dvojgólové vedenie nestačilo na tri body

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase úvodného kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Ružomberok 2:2 (2:0). Oba naše góly strelil Eduvie Ikoba.
2:2 (0:2)
Ružomberok
1. kolo, 19:00
MFK Ružomberok - AS Trenčín

MFK Ružomberok | Macík – Čurma, J. Maslo, Mojžiš – Kojnok (60. Brenkus), Kostadinov (82. Mrva), Múdry (82. Zsigmund), Takáč (46. Kochan), Ďungel – Regáli (77. Kružliak), Gerec

AS Trenčín | Bergsen – Yem, Križan, Kapuadi, Pirinen – Roguljič (73. Čatakovič), El Mahdioui, Corryn (65. Kadák) - Azango, Ikoba (73. Šulek), Ghali (55. Bukari)

Góly | 86. J. Maslo (pen.), 90.+ Brenkus - 7. Ikoba, 33. Ikoba

Žlté karty | 53. Gerec, 59. Kojnok, 72. Kochan, 81. Kostadinov, 89. Mojžiš - 15. Yem, 37. Ikoba, 50. Kapuadi, 51. Križan

Červená karta | 67. Kapuadi (druhá ŽK)

Rozhodovali | K. Micheľ – Ádám, Straka

Diváci | 1232

Komentár

V 7. min poslal El Mahdioui center do pokutového územia, na ktorý si naskočil Ikoba a hlavou skóroval – 1:0. Už o minútu sa na druhej strane v sľubnej streleckej pozícii ocitol Gerec. Bergsen loptu vyrazil. V 32. min po Regáliho prihrávke zasunul loptu do našej brány Kostadinov, ale gól pre ofsajd neplatil. Vzápätí sa v ružomberskej šestnástke pohral s loptou Ghali a našiel pred bránkou osamoteného Ikobu – 2:0. V 36. min si Regáli obhodil Križana, ale veľká šanca ružomberského útočníka nepriniesla vyrovnanie. V závere úvodného dejstva Macík reflexívne vychytal Ikobu.

Po zmene strán boli Liptáci ešte aktívnejší. V 58. min Regáli síce rozvlnil sieť, ale domácim opäť prekazila radosť zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. V 61. minúte Ďungel zvnútra pokutového územia mieril vysoko nad bránu. O štyri minúty neskôr prišiel rýchly brejk nášho mužstva. Macík však pri koncovke striedajúceho Kadáka vytiahol dôležitý zákrok. V 67. min sme prišli o vylúčeného Kapuadiho, ktorý putoval pod sprchy po druhej žltej karte. V 78. min sme opäť vymysleli rýchlu kolmú kontru do otvoreného priestoru. Kadáka v stopercentnej príležitosti zas vychytal Macík. V 85. min Bukari vo vlastnej šestnástke fauloval Kružliaka a kapitán Maslo bezpečne premenil nariadenú jedenástku - 1:2. Napokon sa v nadstavení po prihrávke Mojžiša presadil Brenkus a v rušnom zápase zariadil deľbu bodov - 2:2.

ASTV 24.9.2020

TiMS | Podporujeme rast futbalu v regióne, naši tréneri navštívili FK Melčice-Lieskové

Akadémie klubu AS Trenčín – This is my sen Academy je...

A-tím 23.9.2020

Šulek | Ideme do vedenia, ale potom nepridáme ďalšie góly

Štyri zo siedmich ligových duelov sme mali dobre rozohrané. Nedotiahli sme ich...

ASTV 23.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia dohrávaného 4. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď (1:1).