A-tím 7.8.2021

FL | Tri vydreté body z ihriska Michaloviec

Zverenci trénera Petra Hlinku vyhrali v zápase 3. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0). Súper sa síce dostal do vedenia, ale po góloch Reubena Yema a Juhu Pirinena sme otočili stretnutie vo svoj prospech.
1:2 (0:0)
Michalovce
3. kolo, 18:00
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín


MFK Zemplín Michalovce | Száraz - Kotula (86. Gembický), Artabe, Ranko, Vojtko - Neofytidis - Ošima, Begala (76. Kvocera), Kanu, Žofčák (76. Popovits) – Trusa (62. Magda)

AS Trenčín | Fryšták - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Lavrinčík – Kadák (68. Jendrišek), Zubairu - Tučný (46. Gaži), Ikoba (68. Ibrahim), Azango (90.+ Ghali)

Góly | 50. Trusa - 53. Yem, 81. Pirinen

Žltá karta | 39. Neofytidis

Rozhodovali | Marhefka – Poláček, Jánošík

Diváci | 810


Komentár

Prvú polovicu úvodného polčasu síce charakterizovala veľká bojovnosť z oboch strán, ale aj nezvyčajné množstvo nepresností. Ani jedno z mužstiev nedokázalo podržať loptu na svojich kopačkách dlhšiu dobu. Druhá časť prvej štyridsaťpäťminútovky síce priniesla náznaky príležitostí, no stále aj množstvo chýb. V 39. min mohol otvoriť skóre domáci Kanu. Sám seba však dostal z vyloženej gólovej príležitosti. Úvod druhého polčasu bol ako zo zlého sna. V 50. min nakopnutá lopta preskočila Fryštáka, ktorý nechcel zahrať rukou mimo pokutového územia. Trusa potom už nemal problém dopraviť ju do prázdnej brány – 1:0. Už o tri minúty bolo vyrovnané. Najskôr Gaži nedostal loptu do siete po nepríjemnom centri Madua, no z pokračujúcej akcie skóroval z takmer nulového uhla Yem – 1:1. Niečo viac ako dvadsať minút pred záverečným hvizdom posilnil tréner Hlinka ofenzívu Ibrahimom a Jendrišekom. Domácich sme zatlačili pre ich pokutové územie. V 81. min si na rohový kop Gažiho nabehol Pirinen a loptu doslova pretlačil do siete – 2:1.

Ohlasy po zápase

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
2:1 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
16:00 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
Tabuľka

Tabuľka 2024-2025 nebyla nalezena.


Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 4.7.2025

Príprava | Tesná prehra so Zlínom

V treťom prípravnom zápase sme sa predstavili proti FC Zlín. Nedokázali sme sa vyvarovať chýb, ktoré súper...

A-tím 4.7.2025

A-tím | Goss predĺžil kontrakt o ďalší rok

AS Trenčín si aj naďalej udrží služby skúseného záložníka Seana Gossa. Dvadsaťdeväťročný...

Aktuálne 3.7.2025

Príprava | Sériu zápasov proti českým tímom uzavrieme súbojom so Zlínom

V treťom prípravnom stretnutí čaká zverencov pod vedením trénera...

A-tím 2.7.2025

A-tím | Holúbek pokračuje v materskom klube

Odchovanec klubovej akadémie a dlhoročná opora Jakub Holúbek sa rozhodol pokračovať v AS Trenčín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM