A-tím 3.9.2022

FL | Druhý zápas v rade bez gólu, druhý raz v rade bez bodu

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v zápase 9. kola Fortuna ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1).
1:0 (1:0)
Zlaté Moravce
9. kolo, 18:00
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín

FC ViOn Zlaté Moravce | Lukáč - Bednár (66. Brenkus), Pintér, Šuvalija - Almeida, Múdry, Duga, Suľa - Mondek, Ďubek (57. Niarchos), Pinte (90. Horák)

AS Trenčín | Kukučka - Mičuda (71. Kmeť), Pires, Stojsavljevič, Madu - Ibrahim (62. Bainovič), Lavrinčík, Gajdoš (80. Hollý) - Demitra, Witan (62. Letenay), Soares (80. Kupusovič)

Gól | 45. Duga

Žlté karty | 80. Brenkus - 78. Madu

Rozhodovali | Smolák - Roszbeck, Štofik

Divákov | 1023

Komentár

Hneď v 5. min sa uvoľnil Pinte, ale jeho zakončenie bolo nedôrazné. O chvíľu neskôr namieril Pires po rohovom kope tesne nad bránu. Následne Lavrinčík odvrátil loptu len na Almeidu, no ten namieril rovnako ako náš stopér. V 12. min chyboval v rozohrávke Pires. Múdreho strelu však brilantne vytlačil Kukučka mimo priestor troch žrdí. Vzápätí sa na pravej strane presadil Mondek, ale jeho prízemný center Suľa nezakončil ideálne. Tri minúty bohaté na šance uzavrel Demitra. Na jeho center však Witan nedosiahol. V 19. min Witan sklepol loptu pre Gajdoša, ktorého strela tesne minula bránu domácich. V 38. min nebezpečne vystrelil Lavrinčík, no loptu tečovala nad bránu obrana ViOnu. Už sa schyľovalo k odchodu do šatní, keď sa na pravom krídle presadil Mondek a jeho center umiestnil Duga hlavou za Kukučkov chrbát - 1:0. Druhý polčas sme začali šancou Gajdoša, ale opäť z toho gól nebol. Druhý polčas bol menej zaujímavý ako prvá štyridsaťpäťminútovka. Hoci sme držali loptu, vyrovnanie neprichádzalo. V 68. min sa po prihrávke pred bránu dostal k lopte Letenay , ale domáci brankár bol pozorný. Hoci sme všetko vrhli do ofenzívy, vyrovnať sa nám nepodarilo. Zpas uzavrela strela Hollého z hranice šestnástky, ktorá tiež nemierila medzi žrde.