A-tím 10.3.2023

FL | Do nadstavby sme vstúpili domácou prehrou, zlomila nás nepremenená penalta

Zverenci trénera Mariána Zimena vstúpili do nadstavby Fortuna ligy domácou prehrou proti MFK Ružomberok 0:3 (0:1). Po niekoľkých nepremenených šanciach nás definitívne zlomila nepremenená penalta.
0:3 (0:1)
Štadión Sihoť
nadstavba, 17:30
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Vozinha – Yem (70. Mičuda), Bagín, Stojsavljevič, Kozlovský – Gajdoš (83. Praženka), Oladoye (46. Dos Santos), Hollý – Kmeť (70. Bainovič), Kupusovič (46. Okunola), Soares

MFK Ružomberok | Frühwald – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký – Šefčík (57. Gerec), Zsigmund, Domonkos (57. Luterán), Macejko (80. Boďa) – Chrien (89. Švehla) – Bobček

Góly | 37. Macejko, 79. Gerec, 82. Gerec

Žlté karty | 28. Kozlovský, 45. Stojsavljevič, 86. Okunola – 8. Domonkos, 90. Bobček, 90. Zsigmund

Rozhodovali | Ziemba – Roszbeck, Kmec

Diváci | 371

Komentár

Do zápasu sme vstúpili nepresvedčivo. Úvodné momenty preto patrili súperovi. Ten mohol ísť do vedenia už po necelých desiatich minútach hry, ale Vozinha vytlačil strelu Bobčeka na roh. S pribúdajúcimi minútami sme sa dostávali stále viac do hry. V polovici prvého polčasu poslal loptu pred bránu Soares, no tiesnený Kmeť ju do siete nedotlačil. Po polhodine hry nás po strele Bobčeka zachránilo brvno. V 37. min už Ružomberok skóroval. Po našom slabom dôraze sa presadil Macejko – 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu našiel Oladoye za obranou súpera Kupusoviča. Ten správny okamih na strelu nenašiel. Následne zasekol v šestnástke Gajdoš. Namieril však len do náruče hosťujúceho brankára. Do druhého polčasu sme vstúpili šancou Soaresa, ktorý tesne minul pravú žrď. V 52. min namieril Hollý spoza šestnástky mimo. Systém VAR však odhalil faul na Dos Santosa a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Ten však Kmeť nepremenil. V tomto momente sa zápas zlomil. V 66. min chytil Vozinha nebezpečnú strelu z kopačky aktívneho Bobčeka. O dve minúty neskôr vytlačil na bránu nepríjemný center, ktorý mieril medzi žrde. V 73. min to skvele vyskúšal z hranice pokutového územia Gajdoš, ale lopta letela tesne nad brvno. S narastajúcim našim tlakom sme stále viac otvárali našu obranu, čo súper v 79. min po rýchlom brejku gólom Gereca potrestal – 2:0. Už o chvíľu neskôr bolo definitívne rozhodnuté. Gerec druhým gólom upravil na 3:0. Keďže ani priamy kop Bainoviča si nenašiel cestu do siete, zápas sme dohrali bez streleného gólu.

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo stretnutia 11. kola Niké ligy proti MFK Skalica (2:1).

ASTV 20.10.2024

ASTV | Zostrih z 11. kola Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 11. kola Niké ligy AS Trenčín - MFK Skalica (2:1).

A-tím 19.10.2024

Holúbek | Teraz sú najdôležitejšie body

Náš tím si po obetavom výkone celého mužstva pripísal druhú výhru v tejto sezóne. Jedným z hrdinov...