A-tím 30.8.2022

FL | Defenzíva banskobystrickej Dukly napriek snahe neriešiteľným orieškom

Zverenci trénera Mariána Zimena podľahli v zápase 8. kola Fortuna ligy na domácom trávniku tímu MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1).
0:2 (0:1)
Štadión Sihoť
8. kolo, 20:30
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica

AS Trenčín | Kukučka - Mičuda (85. C. Ramírez), Pires, Ďuriška, Madu - Bainovič, Lavrinčík, Ibrahim (46. Gajdoš) - Demitra (60. Witan), Kupusovič (60. Letenay), Soares (46. Kmeť)

MFK Dukla Banská Bystrica | Hruška - Slávik, Willwéber, Uhrinčať, Záhumenský - Ľupták, Richtárech - Hanes (69. Kupčík), Faško, Rymarenko - Polievka (89. Franko)

Góly | 23. Polievka, 81. Rymarenko

Žlté karty | 82. Lavrinčík, 84. Witan - 43. Záhumenský

Rozhodovali | Ruc – Pozor, Štrbo

Diváci | 854

Komentár

Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval náš súper. Po nedôslednosti v strede poľa poslal odrazenú loptu do siete Polievka, no čiarový rozhodca videl postavenie mimo hry. Po štvrťhodine sa mohol presadiť Kupusovič, no Demitrov center umiestnil nedôrazne. V 17. min našiel Soares v pokutovom území Bainoviča. Srbský stredopoliar v tutovke hlavou prestrelil. Potrestať nás mohol z následnej akcie Polievka, avšak Kukučka bravúrnym zákrokom vytesnil loptu mimo troch žrdí. Varovania sme však nevyslyšali. V 23. min Polievka nikým nekrytý umiestnil loptu za chrbát nášho brankára - 1:0. Dukla naďalej hrozila v protiútokoch po chybách v našej rozohrávke. V 33. min však prišla naša šanca. Po ľavej strane sa presadil Kupusovič, ale Demitra jeho ťažký center netrafil ideálne. Päť minút pred koncom polčasu vyprášil rukavice brankára Hrušku tvrdou strelou Bainovič. Tréner Zimen reagoval dvojnásobným striedaním. Dve minúty po príchode zo šatní vystrašil brankára Dukly strelou Gajdoš. V 50. min trestuhodne chyboval Pires a vyslal do brejku Faška. Kukučka podržal náš tím. O štyri minúty Gajdoš po Demitrovom centri hlavou tesne minul. Ďalej sme mali loptu na svojich kopačkách, no nevedeli sme si vytvoriť súvislejší tlak. V 58. min si pekne zasekol loptu Rymarenko, no jeho obaľovačka mierila vedľa vzdialenejšej žrde. Po hodine hry sa strelou spoza polovice ihriska takmer presadil Ľupták. V 72. min sa pekne uvoľnil Bainovič, ale mieril len to stredu brány. O chvíľu neskôr sme si Záhumenského strelu takmer tečovali do vlastnej brány. Keď neprišlo vyrovnanie, skórovali hostia. V 81. min poistil víťazstvo Banskej Bystrice aktívny Rymarenko – 2:0.

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...