A-tím 29.10.2022

FL | Bod s puncom charakteru celého mužstva

Zverenci trénera Mariána Zimena remizovali v zápase 16. kola Fortuna ligy proti MFK Ružomberok 0:0. Bezgólový stav sme udržali napriek tomu, že takmer celý zápas sme odohrali bez prísne vylúčeného Chinonsa Emeku. Navyše, vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ktoré sme nedotiahli do gólového konca.
0:0 (0:0)
Štadión Sihoť
16. kolo, 15:00
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský - Bainovič (83. Ďuriška), Lavrinčík, Ibrahim (76. Hollý) - Kmeť (76. Kupusovič), Emeka, Soares (90. Gajdoš)

MFK Ružomberok | Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Chrien (59. Kelemen), Zsigmund (21. Luterán), Lichý, Regáli - T. Bobček (59. Tučný)

Žlté karty | 8. Emeka, 11. Kukučka, 60. Ibrahim, 90. Lavrinčík – 60. Kelemen

Červená karta | 10. Emeka (po druhej ŽK)

Rozhodovali | Marhefka - Kmec, Vass

Diváci | 799

Komentár

Prvú príležitosť si vytvorili hostia. V 3. min kryl Zsigmundovu strelu pripravený Kukučka. O šesť minút nato prišiel obrovský zásah do zápasu. Emeka uvidel po súboji so Zsigmundom druhú žltú kartu v priebehu dvoch minút a musel sa predčasne porúčať z ihriska. Náš tím čakala takmer osemdesiatminútová hra v oslabení. Napriek tomu sme sa snažili o aktívnu hru. V 22. min sa dostal do sľubnej príležitosti Soares. Zakončenie si však chystal príliš dlho a jeho strelu tak stihla zblokovať obrana hostí na roh. O päť minút neskôr vyskúšal pozornosť Kukučku aktívny Regáli. Náš brankár jeho pokus vyrazil na roh. Tesne pred uplynutím polhodiny hry chyboval v rozohrávke Kmeť a vyslal do úniku Chriena, ktorý z hranice šestnástky mieril vedľa. Ružomberok mal síce loptu na svojich kopačkách, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo. Už v nadstavenom čase prvého polčasu sme po faule na Bainoviča dostali výhodu priameho kopu. Kmeť zatočil loptu ponad múr, ale len do miest, kde stál brankár hostí. Druhý polčas sa niesol v znamení nepresností a nervozity na oboch stranách. V. 48. min odohral Kmeťov center hosťujúci Mojžiš rukou. Penalta sa nepískala. V 68. min si loptu z rohového kopu našiel Stojsavljevič, no brankár hostí Krajčírik zostal pozorný. Chvíľu na to v rohu pokutového územia zabojoval Ibrahim a Kmeťovu strelu zrazila na roh hosťujúca obrana. Z následnej situácie opäť hlavičkoval srbský stopér Stojsavljevič. Jeho hlavička tesne minula svoj cieľ. V 75. min pohrozili aj hostia. Regáli však spoluhráčovu strelu tečoval mimo troch žrdí. Záverečný nápor Ružomberka sa nám už podarilo ustáť.

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...