Mládež 12.9.2022

UYL | Devätnástka odcestovala do Litvy

Tím AS Trenčín do devätnásť rokov odcestoval na úvodný zápas prvého kola majstrovskej vetvy UEFA Youth League (UYL). Žreb vo švajčiarskom sídle UEFA v Nyone určil za nášho súpera litovského šampióna Žalgiris Vilnius. Prvý zápas odohráme už v stredu v litovskom Alytuse. Odveta je na programe 5. októbra na Štadióne Sihoť. Oba zápasy majú výkop o 18.00 h SELČ.

„Z tímov, ktoré boli v našom koši, nám vyžrebovali papierovo prijateľného súpera. Všetko sa však ukáže až na ihrisku. Táto súťaž prináša mnoho prekvapení. Sme radi, že môžeme zasiahnuť do Youth League. Chceme dobre reprezentovať klub, mesto, región a slovenský futbal. Cieľ je jednoznačný, vybojovať si ďalší dvojzápas. Ďalej sa nepozeráme,“ povedal športový riaditeľ mládeže Marek Dobiaš.

Mužstvo síce odcestovalo oslabené o zraneného kapitána Samuela Bagína, ale s tímom odišli aj traja hráči ročník narodenia 2003 z minuloročného kádra brankár Matúš Slavíček, Lucas Demitra a Roman Šebeň. Navyše, z prvého mužstva bol uvoľnený ešte aj Artur Gajdoš.

UEFA Youth League je zložená z dvoch vetiev. Majstrovskú časť, do ktorej patrí aj náš klub, dopĺňa vetva Ligy majstrov. Jej skupinová fáza kopíruje zloženie základných skupín „veľkej“ Champions League. Tridsaťdva tímov majstrovskej vetvy má na jeseň na programe dve kolá, ktoré prinesú osem postupujúcich. V prípade úspechu v dvojzápase proti Vilniusu bude našim súperom v boji o postup do osmičky PFC Slavia Sofia alebo Panathinaikos FC. Postupujúci do jarnej časti súťaže sa stretnú s druhými tímami zo základných skupín fázy Ligy majstrov a víťazi budú hrať osemfinále UEFA Youth League.

Ani jeden zo zápasov nebude vzhľadom na pravidlá UEFA týkajúce sa UYL dostupný v priamom prenose na žiadnej platforme.

Nominovaní hráči | Oliver Lapoš, Matúš Slavíček – Samuel Bednár, Nikolas Brandis, Samuel Bulko, Tobias Čulen, Daniel Danihel, Lucas Demitra, Adrian Fiala, Artur Gajdoš, Tadeáš Hájovský, Samuel Hodúr, Lukáš Mikulaj, Jakub Murko, Matej Obšivan, Daniel Prekop, Roman Šebeň, Jakub Škultéty, Lucas Tučka, Samuel Závacký
Realizačný tím | hlavný tréner: Martin Fabuš, asistent trénera: Roman Koňušík, tréner brankárov: Ondrej Bednár, fyzioterapeut: Peter Vresilovič

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
  Banská Bystrica
Fortuna liga, 19. kolo, 11.2.2023
MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.12.2022

A-tím | Emeka podpísal novú viacročnú zmluvu

Chinonso Emeka podpísal nový kontrakt s AS Trenčín. Dvadsaťjedenročný nigérijský útočník...

ASTV 7.12.2022

Simon | AS Trenčín urobil veľmi veľa pre moju kariéru

Má za sebou pôsobenie v najvyššej belgickej a španielskej lige. Aktuálne oblieka dres...

Aktuálne 5.12.2022

Akadémia | Lobotka v hľadáčiku Realu Madrid, dobré meno AS robia aj ďalší

Stanislav Lobotka zažíva najlepšie obdobie vo svojej kariére....

ASTV 5.12.2022

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac október

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport