Mládež 14.9.2022

UYL | Devätnástka do odvety s jednogólovým mankom

Zverenci trénera Martina Fabuša prehrali v prvom zápase prvého kola UEFA Youth League na ihrisku FK Žalgiris Vilnius 1:2 (1:1). O náš gól sa postaral premeneným pokutovým kopom Artur Gajdoš. Odveta hraná na Štadióne Sihoť je na programe 5. októbra o 18.00 h.

Od začiatku stretnutia sme sa snažili diktovať tempo hry. V druhej minúte sme mohli otvoriť skóre, ale Bulko netrafil Demitrovu prihrávku podľa predstáv. V 9. min vyhral Gajdoš súboj v strede poľa a Murkov center odvrátil domáci obranca rukou. Nasledoval pokutový kop, ktorý náš kapitán „panenkovsky“ premenil– 1:0. Inkasovaný gól však paradoxne prebudil súpera. V 12. min získal Vilnius výhodu priameho kopu z hranice šestnástky. Stankevičius trafil žrď. Moment nato sa dostal k hlavičke Mikelaitis, no loptu umiestnil tesne vedľa. V 18. min bolo vyrovnané. Odrazenú loptu poslal do siete Bička – 1:1. Kontrovať sa snažil Bednár, ktorý strelou zo strednej vzdialenosti tesne minul. V 28. min chyboval hosťujúci brankár, keď v päťke nastrelil aktívneho Bednára. Na jeho šťastie sa lopta odrazila mimo troch žrdí. V 41. min Obšivan tesne nenaskočil na Gajdošov center. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa musel predviesť Sláviček, keď vyrazil súperovu hlavičku po rohovom kope. Následná nakopnutá lopta prepadla k voľnému Mendelisovi, no ten v stopercentnej príležitosti prestrelil. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel. V 52. min Žalgiris rozohral priamy kop z rohu šestnástky, na ktorý najlepšie naskočil Jansonas – 2:1. Takmer hneď po rozohrávke mohol odpovedať Murko, no jeho strelu zastavila žrď. V 63. min Bulko tesne minul Gajdošov center z rohového kopu. Ďalej sme sa snažili o vyrovnanie, no narážali sme na pozornú defenzívu súpera, ktorý vyrážal do rýchlych kontier. V 71. min nebezpečne vystrelil Bička, ale Sláviček loptu vyrazil. O chvíľu nato sa po chybe v rozohrávke dostal do šance Mikelaitis. Náš tím zachránila bránková konštrukcia. Ďalšiu príležitosť si už do konca stretnutia nik nevypracoval.

FK Žalgiris U19 - AS Trenčín U19 2:1 (1:1)

• Góly | 18. Bička, 52. Jansonas – 10. Gajdoš (pen.)
  • Žlté karty | 65. Stankevičius, 67. Bička – 11. Prekop, 54. Bednár, 65. Sláviček, 65. Gajdoš, 90. Škultéty
  • Rozhodovali | Orlič – Vicol, Čeban (všetci Moldavsko)
  • Diváci | 300

Žalgiris | Elzbergas – Aleksa, Baksys, Šapola, Šetkus – Stankevičius, Civilka – Mendelis (55. Krot), Bička, Mikelaitis (86. Klimavičius) – Jansonas (90. Žvynis)

AS | Sláviček – Prekop (80. Danihel), Obšivan, Šebeň, Brandis – Gajdoš, Škultéty, Bednár (61. Hájovský) – Demitra, Bulko (88. Mikulaj), Murko (80. Závacký)

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...