Aktuálne 28.11.2024

Klub | Futbal pod Čákovým hradom oslavuje 120 rokov

28. november 1904 je považovaný za dátum vzniku futbalu v Trenčíne. Práve v tento deň boli na valnom zhromaždení v hoteli Elizabeth podpísané stanovy futbalovej sekcie klubu TTE. Ako oficiálne farby si osvojil mestské: červenú a bielu. Stanovy so silnou pozíciou futbalu predložili Župnému úradu v Trenčíne v januári 1905. Od týchto udalostí uplynulo 120 rokov.

120 rokov - nie je len číslo, ale príbeh plný vášne, nezabudnuteľných momentov píšucich príbeh klubu. Príbeh o odhodlaní, o sláve a slzách, o víťazstvách a prehrách, ale predovšetkým o nezlomnej viere v to, že futbal je viac než len hra. A to nie je dôvod len na krátky potlesk, ale na celosezónnu slávnosť, ktorá pripomenie všetkým fanúšikom, aká bohatá a úspešná je história trenčianskeho futbalu.

Jubileum 120 rokov je míľnikom, ktorý si zaslúži náležitú poctu. Preto sa klub rozhodol, že túto významnú udalosť oslávi počas celej sezóny. Budeme si pripomínať legendy, ktoré formovali náš klub, oslávime úspechy, ktoré sme dosiahli, a budeme sa tešiť na to, čo nás ešte len čaká.

Celé oslavy sme odštartovali slávnostným jedenástym ročníkom Siene slávy. Je to pocta všetkým tým, ktorí pre tento klub odviedli kus poctivej práce a prispeli k jeho dnešnej podobe. Keď sa pozrieme späť, vidíme dlhú a bohatú históriu, v ktorej sa písali kapitoly plné nezabudnuteľných výkonov, gólov a emócií. Každý zápas, každý gól, každá oslava – to všetko sú stavebné kamene nášho príbehu. Tento rok si pripomíname aj ďalšie významné jubileum – desiate výročie nášho prvého majstrovského titulu. Pamätáme si všetko, čo sme prežívali, kedy sme po rokoch tvrdej práce mohli zdvihnúť nad hlavu vytúžený pohár. Okrem samotného titulu sme sa zároveň stali aj víťazmi slovenského pohára a získali tak pre Trenčín majstrovské „double“.

Už vo februári klub spustí premiéru filmu, ktorý mapuje 120-ročnú históriu trenčianskeho futbalu. Bude to príbeh o vášni a láske k futbalu. Príbeh, ktorý nám poskytne jedinečný pohľad do našej histórie, kde prepojíme minulosť i prítomnosť nášho klubu. Vrcholom osláv bude ligový zápas, v ktorom sa budeme venovať tejto významnej udalosti. Tento okamih si uctíme aj limitovanou edíciou výročných dresov. Vyrobených bude jedinečných 120 kusov klubových uniforiem aj s potvrdením o originalite.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 3. kolo, 10.8.2025
FC Košice - AS Trenčín
19:00
NIKÉ LIGA, 4. kolo, 17.8.2025
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 14.8.2025

Akadémia | Trénerské novinky a veľké ambície, čaká nás nová sezóna

Už počas nadchádzajúceho víkendu vstúpia do nového ročníka 2025/2026 aj...

B-tím 13.8.2025

B-tím | Zostrih zo stretnutia proti Veľkým Ludinciam

ASTV vám prináša zostrih z 2. kola Tipos III. ligy proti TJ Družstevník Veľké Ludince.

Fanúšikovia 11.8.2025

Fanúšikovia | Ďalší domáci zápas proti Šošonom

Náš celok privíta v druhom domácom stretnutí na Štadióne Sihoť tím MŠK Žilina. V úvodných...

Fotogalérie 11.8.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria zo stretnutia 2. kola Niké ligy FC Košice - AS Trenčín (0:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM