Sieň slávy 29.6.2021

História | Čatakovič preskočil Albrechta, Depetrisa a Navrátila

Súčasný AS Trenčín prijal zodpovednosť za pokračovanie futbalového príbehu pod Čákovým hradom. Zodpovednosť za udržanie storočnej tradície a úspešnej histórie. Za to, aby sa ani po rokoch nezabúdalo na osobnosti, ktoré šírili dobré meno nášho mesta na futbalových trávnikoch.

Prijali sme zodpovednosť za budúcnosť našej hry. Dnes nesieme štafetu a práve preto vznikla nielen Sieň slávy trenčianskeho futbalu a po mesiace trvajúcom bádaní aj historická štatistika v počte štartov, gólov a vychytaných zápasov s nulou. Každoročne vám medzi sezónami budeme prinášať zmeny, ktoré sa v elitnej desiatke v každom z rebríčkov udiali.

Futbalistom s najväčším počtom štartov v prvej lige v trenčianskom drese je Peter Kleščík (253), ktorému sme v historickej tabuľke v porovnaní so štatistikou zverejnenou v minulom roku zobrali jeden zápas.

„Chceme robiť veci dobre a preto nemáme problém robiť dodatočné korekcie. K zmenám sme sa odhodlali po diskusii s historickými štatistikmi o sezóne 2006/2007. Práve v tomto ročníku hral náš klub po základnej časti netradičnú prelínaciu súťaž s kvartetom z druhej ligy. Súťaž nemala štatút prvej ligy rovnako ako zápasy baráže a play-off. Preto duely tejto časti súťaže nemôžu figurovať v ligových štatistikách,“ vysvetlil hovorca klubu Martin Galajda. Vďaka tejto zmene vypadol z najlepšej desiatky skvelý stopér Milan Mičenec a do elitnej spoločnosti sa posunul Miloš Volešák.

Najdôležitejšia zmena v štatistikách nastala v tabuľke strelcov. Z ôsmeho na šieste miesto sa posunul Hamza Čatakovič, ktorý sa zásluhou dvanástich gólov dostal na métu 38. Ostal tak iba gól za Alexanderom Kovácsom a Ginom van Kesselom, ale preskočil trojicu Milan Albrecht, David Depetris a Milan Navrátil. Suverénom medzi kanoniermi je naďalej Pavol Benc – 72 gólov.

Medzi brankármi si dve nuly pripísal Igor Šemrinec. Na svojom účte má 45 zápasov s čistým kontom. Zostal však na nezmenenej štvrtej priečke. Dnes stráca dve nuly na Martin Lipčáka a tri na Miloša Volešáka. O štyri čisté kontá „vďaka“ prelínačke prišiel Roman Hodál. Suverénnym lídrom je Tibor Rihošek (71).

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:1 Poprad
Fortuna liga, 11. kolo, 15.10.2021
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
18:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.10.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Liptovskému Mikulášu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy...

A-tím 15.10.2021

FL | Prehra na trávniku nováčika gólom v nadstavenom čase

Zverenci trénera Petra Hinku prehrali v zápase 11. kola Fortuna ligy s nováčikom...

ASTV 14.10.2021

Pirinen | Verím, že sa vrátime na správnu cestu

Už tento piatok uzavrú zverenci trénera Petra Hlinku prvú polovicu základnej časti Fortuna...

ASTV 11.10.2021

Gól mesiaca | Komisia vybrala exportnú strelu Nagya

Reprezentatívne zložená komisia rozhodla o augustovom víťazovi ankety „This is my sen...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa