Mládež 18.7.2017

Desiatka v špičkovej konkurencii desiata, zdolala Liverpool a Spartu

V druhej polovici júna sa v poľskom mestečku Stary Sacz uskutočnil prestížny dvojdňový Turniej Sokolika pre hráčov do desať rokov. Medzi tridsaťdva tímami z jedenástich krajín nechýbali ani chlapci z AS Trenčín. V konkurencii FC Liverpool, Herthy Berlín, Dinama Záhreb, Feyenoordu Rotterdam, Wisly Krakóv, Dinama Kyjev, AS Rím a ďalších veľkých klubov obsadili konečné desiate miesto.

Zverencom trénera Romana Rýdzeho sa v základnej skupine darilo. Prvých päť zápasov zvládli bez jedinej prehry. Poradili si s FC Liverpoolom (4:1) i pražskou Spartou (3:2). Až v dvoch záverečných stretnutiach podľahli poľským družstvám. Napokon v tabuľke C-skupiny skončili na druhej priečke a s prehľadom si zabezpečili postup do najlepšej dvanástky. V nadstavbe počas druhého dňa turnaja podľahli o jediný gól Poznani a Feyenoordu, remizovali s Dinamom Kyjev, čo rozhodlo, že v záverečnom stretnutí turnaja o deviate miesto narazia na varšavskú akadémiu FC Barcelona (2:3).

„Turnaj bol po kvalitatívnej stránke na vysokej úrovni. Teší ma postup medzi najlepších dvanásť celkov turnaja. Mohli sme skončiť na lepšom mieste, ale záver sme nezvládli najmä mentálne. Na psychickej stránke musíme ešte zapracovať,“ povedal tréner Roman Rýdzi.

Základná C-skupina
AS Trenčín – Sokoliki Stary Sacz 6:0
AS Trenčín – Juventus Bydgoszcz 3:0
AS Trenčín – FC Liverpool 4:1
AS Trenčín – Sparta Praha 3:2
AS Trenčín – Wisla Krakov 2:0
AS Trenčín – Olympic Vroclav 0:3
AS Trenčín – Pogoň Štetín 1:2

Nadstavba
AS Trenčín – Lech Poznaň 0:1
AS Trenčín – Feyenoord Rotterdam 0:1
AS Trenčín – Dinamo Kyjev 1:1

O 9. miesto: AS Trenčín – FBC Escola Varšava 2:3

Strelci: Gučík 7, Blažko 5, Beňadik 3, Uhlárik 3, Straňák 2, Koritina 1, Peco 1

Autor: astn
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 1.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame predaj permanentných vstupeniek na sezónu 2025/2026

AS Trenčín spustil predaj permanentiek na novú sezónu....

A-tím 1.7.2025

A-tím | Zranení hráči sa vracajú späť do tréningov

​Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné...

Fotogalérie 30.6.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti MFK Karviná

Fotogaléria z prípravného stretnutia MFK Karviná - AS Trenčín (3:1).

ASTV 29.6.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti Karvinej

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti MFK Karviná (1:3).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM