A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených gólových príležitostí, boli sme strelecky aktívnejší a jednoznačne futbalovejším mužstvom. Na to sa však nielen v situácii, keď nám ide o miestenku v hornej šestke, nehrá.

„Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si viac. Nepremenili sme však naše gólové príležitosti,“ povedal len dvadsaťročný brankár Menno Bergsen, ktorý je v úvode jari brankárskou jednotkou trénera Norberta Hrnčára.

„Nehrali sme zle. Dokázali sme veľmi účinne oslabiť tlak zo strany domáceho mužstva. Nedokázali sme však skórovať. Hrali sme veľmi futbalovo a aktívne. V takomto zápase príde logicky k stratám, ale aj takéto situácie sme vyriešili. Inkasovali sme naopak po situáciách, kedy sme góly dostať nemuseli.“

Odchovanec vysoko hodnotenej akadémie Sparty Rotterdam nemal svoj podiel na góloch. Naopak, minimálne v dvoch prípadoch skvele zasiahol pri šanciach „belasých“. „Prvému gólu sa vďaka teču dalo iba ťažko zabrániť. Pri druhom som bol v dobrej pozícii, ale súper to trafil. Nechali sme mu veľa miesta. Ako brankár však chcem chytiť každú strelu a s našim trénerom rozoberieme, čo som mohol urobiť lepšie,“ vrátil sa k obom situáciám Bergsen a pokračoval: „Hoci som niečo chytil, vôbec nie som spokojný. Prehrali sme a to je to dôležité.“

Mladý holandský brankár verí, že štvrťfinále Slovnaft Cupu hrané na žilinskom štadióne bude z pohľadu výsledku celkom iné. „Ukázali sme svoju kvalitu. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme predviedli dobrú hru a preto nie sme bez šance v našom ďalšom zápase. Verím, že uspejeme,“ dodal pred budúcotýždňovým Slovenským pohárom Bergsen.

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak