A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených gólových príležitostí, boli sme strelecky aktívnejší a jednoznačne futbalovejším mužstvom. Na to sa však nielen v situácii, keď nám ide o miestenku v hornej šestke, nehrá.

„Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si viac. Nepremenili sme však naše gólové príležitosti,“ povedal len dvadsaťročný brankár Menno Bergsen, ktorý je v úvode jari brankárskou jednotkou trénera Norberta Hrnčára.

„Nehrali sme zle. Dokázali sme veľmi účinne oslabiť tlak zo strany domáceho mužstva. Nedokázali sme však skórovať. Hrali sme veľmi futbalovo a aktívne. V takomto zápase príde logicky k stratám, ale aj takéto situácie sme vyriešili. Inkasovali sme naopak po situáciách, kedy sme góly dostať nemuseli.“

Odchovanec vysoko hodnotenej akadémie Sparty Rotterdam nemal svoj podiel na góloch. Naopak, minimálne v dvoch prípadoch skvele zasiahol pri šanciach „belasých“. „Prvému gólu sa vďaka teču dalo iba ťažko zabrániť. Pri druhom som bol v dobrej pozícii, ale súper to trafil. Nechali sme mu veľa miesta. Ako brankár však chcem chytiť každú strelu a s našim trénerom rozoberieme, čo som mohol urobiť lepšie,“ vrátil sa k obom situáciám Bergsen a pokračoval: „Hoci som niečo chytil, vôbec nie som spokojný. Prehrali sme a to je to dôležité.“

Mladý holandský brankár verí, že štvrťfinále Slovnaft Cupu hrané na žilinskom štadióne bude z pohľadu výsledku celkom iné. „Ukázali sme svoju kvalitu. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme predviedli dobrú hru a preto nie sme bez šance v našom ďalšom zápase. Verím, že uspejeme,“ dodal pred budúcotýždňovým Slovenským pohárom Bergsen.

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

ASTV 29.5.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Spartaku Trnava

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu AS Trenčín - FC Spartak Trnava (4:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak