Mládež 27.6.2024

Akadémia | WU15 na medzinárodne obsadenom turnaji s bronzom

Naše žiačky sa počas uplynulého víkendu predstavili na medzinárodne obsadenom turnaji Rohatec Cup. Turnaja sa zúčastnilo až 12 tímov zo Slovenska, Čiech i Rakúska. Naša WU15 si z neho napokon odniesla skvelé 3. miesto.

V základnej skupine sa naše dievčatá predstavili v štyroch zápasoch. Do turnaja vstúpili remízou 1:1 s Braník Praha. Následne však zaznamenali dve vysoké výhry, keď vsietili až osem gólov a inkasovali len jeden. V záverečnom skupinovom zápase sa predstavili proti tímu zo Zlína, s ktorým taktiež zaznamenali remízu 1:1 a napokon v skupine obsadili druhé miesto. V nadstavbovej časti ich v zlatej skupine čakali ďalšie tri stretnutia. Hneď v úvode však naše dievčatá zaznamenali prvú prehru na turnaji, keď podľahli Plzni rozdielom triedy. Následne prišla ďalšia prehra s FK Teplice. 

Našu WU15 však ešte čakal zápas o 3. miesto, v ktorom si zmerali sily so Zlínom. V dramatickom stretnutí napokon zvíťazili až po penaltovom rozstrele 4:3. Najväčšiu zásluhu na víťazstve v dramatickom stretnutí mala brankárka Diana Teluchová, ktorá zneškodnila až dve penalty.  

"Po ukončení náročnej a úspešnej sezóny nás za odmenu čakal medzinárodný turnaj dievčat v Rohatci. V konfrontácii družstiev z Česka, Slovenska a Rakúska sme odohrali kvalitne stretnutia, v ktorých sme sa prezentovali našou nezlomnou bojovnosťou a kombinačnou hrou. Na dievčatá som hrdý ako zvládli 3-dňový turnaj. Najmä zápas o konečné 3.miesto bol výborným vyvrcholením keď sa mám po penaltovej dráme podarilo vyhrať. Zároveň to bola aj rozlúčka niektorých dievčat so žiackou kategóriou, keďže sa posúvajú k juniorkám. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť priamo do dejiska, ale aj tým, ktorí nám držali palce doma. Ďakujeme," zhodnotil turnaj tréner Marián Fraňo. 

ROHATEC CUP | WU15
Braník Praha - AS Trenčín 1:1
Vranov nad Topľou - AS Trenčín 1:4
Hrobce - AS Trenčín 0:4
Zlín - AS Trenčín 1:1
ZLATÁ SKUPINA
Viktoria Plzeň - AS Trenčín 3:0
AS Trenčín - FK Teplice 1:3
AS Trenčín - Hamsik Academy 1:0
ZÁPAS O 3. MIESTO 
AS Trenčín - Zlín 4:3pp
Autor: tims
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa