A-tím 6.10.2020

A-tím | Dorastenci Tučný a Kohút s viacročnými zmluvami

AS Trenčín podpísal viacročné kontrakty s dvojicou mládežníckych reprezentantov Adamom Tučným a Simeonom Kohútom. Obaja sa posúvajú vyššie z našej mládežníckej akadémie a postupne sa stávajú pevnou súčasťou prvého mužstva.

„Som nesmierne rad, že prišla takáto šanca. Budem sa snažiť urobiť všetko, aby som sa stal pevnou súčasťou kádra. Som rád, že sa mi celkom rýchlo podarilo zapadnúť do tímu. Veľmi si to vážim. Dostal som šancu učiť sa od skúsenejších,“ povedal Tučný, ktorý má na svojom konte už dva ligové štarty.

„Prvú profesionálnu zmluvu beriem ako odmenu za moju pracovitosť na ihrisku a mimo neho. Verím, že dôveru splatím svojimi výkonmi. Dnes mám pred sebou jediný cieľ. Dostať sa do základnej zostavy prvého tímu,“ povedal Kohút.

Osemnásťročný krídelník Tučný začínal s futbalom v Dunajskej Strede odkiaľ prestúpil do Slovana Bratislava. V lete minulého roka sa rozhodol prejsť do dorastu pod Čákovým hradom. Po veľmi krátkom čase sa posunul do tréningového procesu prvého tímu.

Taktiež osemnásťročný ľavý obranca Kohút po prvých krokoch v Družstevníku Dlhé nad Cirochou zamieril do Sniny. Pol roka strávil v Michalovciach a rok v Žiline. Pred dvoma rokmi vymenil Žilinu za Trenčín. Hoci ho zranenia pribrzdili, presvedčil o svojom talente a podpísal s klubom svoj prvý profesionálny kontrakt.

„Simeon (Kohút) má skvelý center a strelu ľavou nohou. Je to ofenzívny typ krajného obrancu a má dobré čítanie hry. Napriek zraneniam je však dobre nastavený. Adam (Tučný) je taktiež ľavák, ktorých veľa nie je. Je to rýchly, ťahový hráč s kvalitným zakončením. Silnou stránkou je jeho hra jedna na jedna. Obaja sa správajú skutočne profesionálne aj mimo ihriska,“ zhodnotil dvojicu nových tvári v kabíne prvého mužstva športový riaditeľ This is my sen Academy Marek Dobiáš.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.11.2020
AS Trenčín - MFK Ružomberok
2:0 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 31.10.2020

Zubairu | Máme pred sebou veľmi dôležité stretnutie

Základná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa preklápa do svojej druhej...

ASTV 30.10.2020

Komunita | ASTV participovala na dokumente, ktorý vysielala RTVS

AS Trenčín zostáva podporovateľom lokálnej kultúry. Klubová televízia ASTV...

A-tím 26.10.2020

Roguljič | Musíme ďalej pracovať, nenechať sa zlomiť

Sériu zápasov bez plného bodového zisku sme natiahli na päť. Navyše, po prehre na...

ASTV 25.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 11. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff