Aktuálne 15.6.2026

Hviezdy deťom | Námestie zaplnili hviezdy, rodiny a detská radosť

Trenčín sa v nedeľu opäť stal mestom, kde vládla detská radosť, šport a solidarita. Osemnásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom sa po niekoľkých rokoch vrátil priamo na Mierové námestie a počas celého dňa priniesol stovkám návštevníkov nezabudnuteľné zážitky, stretnutia so známymi osobnosťami a predovšetkým možnosť pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Od dopoludňajších hodín ožilo centrum mesta bohatým programom pre celé rodiny. Na pódiu sa striedali divadelné, tanečné aj hudobné vystúpenia, nechýbal obľúbený Doktor Klaun, maskoti, ukážky hasičskej techniky či množstvo interaktívnych stanovíšť. Veľký záujem vzbudila aj tradičná Cesta za Hviezdami, vďaka ktorej si deti odniesli nielen darčeky, ale aj množstvo krásnych zážitkov.  

"Podujatie Hviezdy deťom píše svoj príbeh už osemnásty rok. Za ten čas prešlo viacerými miestami, začínali sme na štadióne, neskôr sa presunulo na Mierové námestie, pokračovalo v Hoss Sport Centre a tento rok sme sa rozhodli vrátiť ho späť do centra mesta. Aj vďaka prepojeniu s projektom Trenčín 2026 – Európske hlavné mesto kultúry sme chceli opäť priniesť charitu a šport priamo medzi ľudí. Predpokladaný výťažok z podujatia presiahne 35-tisíc eur, ktoré poputujú tým, ktorí pomoc najviac potrebujú. Chcela by som úprimne poďakovať všetkým partnerom, dobrovoľníkom aj návštevníkom za ich podporu. Veľmi si vážime, že osobnosti zo sveta športu a kultúry si na toto podujatie každoročne nájdu čas. Veríme, že je to aj vďaka tradícii, ktorú sme spoločne vybudovali a atmosfére,“ zhodnotila manžérka podujatí Petra Drábová. 

Silný charitatívny rozmer dodal podujatiu popoludňajší beh, do ktorého sa zapojili desiatky bežcov všetkých vekových kategórií spolu s hviezdami športového a divadelného sveta. Každý odbehnutý meter zároveň znamenal pomoc tým, ktorí ju potrebujú najviac, čím sa opäť potvrdilo, že šport dokáže spájať ľudí pre dobrú vec. Jedným z hlavných vrcholov programu bol tradičný futbalový turnaj osobností. Na ihrisku sa predstavili štyri tímy zložené zo športových legiend, umelcov aj známych tvárí slovenského spoločenského života. Premiérovo sa do turnaja zapojil tím Futbalový VAR, ktorý pod vedením tvorcov populárneho podcastu posilnili veľké mená slovenského futbalu a športu – Dávid Hancko, Martin Škrtel, Dominik Holec, Adam Nemec či olympijský víťaz Matej Tóth. Práve tento nováčik po dramatickom finálovom súboji po prvý raz ovládol turnaj, keď zdolal domáci výber AS Trenčín. Atraktívne zápasy, skvelá atmosféra a množstvo autogramiád opäť prilákali fanúšikov všetkých generácií.

Počas celého dňa mali návštevníci jedinečnú príležitosť stretnúť sa s úspešnými športovcami, hercami, moderátormi či hudobníkmi, ktorí ochotne rozdávali podpisy aj úsmevy. Večernú bodku za vydareným podujatím dali koncerty.

Tohtoročný ročník navyše získal ešte väčší význam aj vďaka prepojeniu s projektom Trenčín 2026 – Európske hlavné mesto kultúry, čím sa podarilo spojiť šport, kultúru a charitu do jedného silného odkazu. Ďakujeme všetkým partnerom, dobrovoľníkom, športovcom, umelcom, bežcom aj návštevníkov, ktorí svojou účasťou a podporou pomohli vytvoriť výnimočnú atmosféru a ukázali, že keď sa spojí komunita pre dobrú vec, dokáže meniť životy. Práve takéto chvíle robia z podujatia Hviezdy deťom jednu z najkrajších tradícií mesta Trenčín a samotného klubu.

Autor: astn
Rozpis zápasov
11:00
Prípravný, 1. kolo, 20.6.2026
ŠK Slovan Bratislava B - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 19.6.2026

História | ​Pred 60 rokmi bola Jednota Trenčín len krok od tejto cennej trofeje

Dňa 19. júna 1966 sa písala jedna z najvýznamnejších...

Fanúšikovia 19.6.2026

Fanúšikovia | Informácie k predaju permanentných vstupeniek na sezónu 2026/2027

AS Trenčín vám prináša informácie k predaju permanentiek na...

A-tím 19.6.2026

Preview | Na úvod prípravy proti rezerve Slovana

Náš tím čaká už v sobotu prvá previerka v rámci prípravy na nadchádzajúcu sezónu 2026/2027....

Fotogalérie 18.6.2026

Fotogaléria | Viac ako 200 fotografií z podujatia Hviezdy deťom

Fotogaléria Petra Kapustu z 18. ročníka športovo-charitatívneho podujatia...

macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Antes GM