A-tím 18.7.2024

Príprava | V generálke prehra s tureckým Galatasarayom

Náš tím spod Čákovho hradu zaznamenal v generálke pred blížiacou sa sezónou prehru s Galatasaray SK 1:4. Niekoľko výrazných príležitostí ostalo nepremenených. Jediný náš gól vsietil pred záverom zápasu Uchegbu.
4:1 (2:0)
Linz
PRÍPRAVNÝ, 19:30
Galatasaray SK - AS Trenčín

Galatasaray SK | Yilmaz – Dubois, Kohn (69. Gurpuz), Nelsson (60. Ilhami), Baltaci (61. Aydin), Zaha (60. Yesilyurt), Kultu (59. Demir), Ziyech (60. Karatas), Torreira (46. Demirbay), Mertens (60. Dervisoglu), Batshuayi

AS Trenčín | Sláviček – Holúbek (59. Skovajsa), Stojsavljevič (87. Pávek), Bondarenko (74. Prekop), Kmeť (87. Fiala) – Bariš (59. Ben Sallam), Gajdoš (74. Praženka), Hájovský (59. Derlek)– Sunday (74. Bright), Uchegbu (84. Brandis), Emeka (59. Ibrahim)

Komentár

Do stretnutia sa dostal úvodným útokom Galatasaray, no ten bol napokon našou obranou zneškodnený. V 6. min sa do najväčšej šance dostal Mertens. Jeho strela išla tesne vedľa. Už o minútu neskôr svoju šancu Kohn využil a otvoril stretnutie prvým gólom – 0:1. Koncom prvej pätnásťminútovky sa opäť do šance dostal tím z Turecka. Sláviček však vďaka vynikajúcemu zákroku nepustil loptu za svoj chrbát. Začiatkom 18. min sme prvýkrát vystrelili aj my. Sundayova strela však bola vyrazená brankárom. Náš tím sa pomaly dostával pred súperovu bránu. V 22. min sme však v obrane zazmätkovali a turecký tím našu chybu využil, keď Ziyech zvyšoval výsledkový rozdiel – 0:2. V 32. min. sme opäť pohrozili, keď strielal Sunday. Následne z ďalšieho útoku hlavičkoval Emeka, no len do brankárových rukavíc. Tlak nášho tímu stúpal a postupne sme si budovali šance. Tie sme však nepremieňali. V 40. min. poslal Gajdoš obaľovačku na súperovu bránu. Tá však ostala taktiež nepremenená. Koncom prvého polčasu znižoval Kmeť, no jeho gól z dôvodu ofsajdu neuznali. Do druhého polčasu sme vstúpili za stavu 0:2. Náš tím vstúpil do druhej polovice lepšie ako súper. Napokon však zaútočil súper a v 48. min zvýšil na rozdiel triedy Mertens. Náš tím však nepolavoval a stále si vytváral šance pred bránou Galatasarayu. V 54. min. prekvapil Gajdoš strelou z polovice ihriska. Lopta však letela tesne nad. Z následného protiútoku opäť pohrozil Galatasaray a zvýšil na 0:4. Opäť sme si vytvárali výrazné príležitosti, avšak všetky ostali nepremenené. V 82. min sme stav znížili, keď gól vsietil Uchegbu – 1:4. Následne sme stále pokračovali v našom tlaku, tie však už gól nepriniesol.

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FK Pohronie (2:3).

A-tím 6.9.2024

Príprava | Prehra proti Pohroniu po penalte v samotnom závere

Zverenci trénera Iliju Stolicu podľahli v prípravnom stretnutí druholigovému...

ASTV 6.9.2024

ASTV | Záznam z prípravného stretnutia FK Pohronie - AS Trenčín

ASTV vám prináša záznam z prípravného stretnutia FK Pohronie - AS Trenčín...

A-tím 5.9.2024

Príprava | Počas repre pauzy si zmeriame sily s Pohroním

Zverencov trénera Iliju Stolicu čaká už tento piatok prípravné stretnutie. V Žiari...