A-tím 20.9.2023

A-tím | Šuvalija novou tvárou v AS Trenčín

Novým hráčom v kabíne prvého mužstva AS Trenčín sa stal bosniansky futbalista Alden Šuvalija. Dvadsaťjedenročný stredný obranca podpísal s naším klubom viacročný kontrakt. "Veľmi sa teším, že môžem pôsobiť v Trenčíne. Už sa neviem dočkať prvého súťažného stretnutia," povedal po podpise zmluvy Šuvalija.

Takmer dvojmetrový stopér vyrastal v najlepšej bosenskej mládežníckej akadémií FK Sarajevo. Následnej jeho kroky mierili do Portugalska, kde pôsobil v juniorke tímu Vitória S.C. "Pôsobenie v Portugalsku mi dalo veľa. Ich mládežnícka súťaž je jedna z najlepších v Európe. Zopár tréningov som absolvoval aj s A-mužstvom, kde som mal možnosť zahrať si s Ricardom Quaresmom. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť i zážitok."

Po štácii na Pyrenejskom polostrove prestúpil do českého 1.FC Slovácko. Odtiaľ však už počas prípravy putoval do najvyššej slovenskej súťaže. "V prípravnom zápase proti Zlatým Moravciam si ma všimol ich vtedajší tréner Ján Kocian. Chcel mi dať viac príležitostí a preto som kývol na ponuku ViOnu." V drese klubu od rieky Žitavy sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy. V náročnej sezóne si pripísal 24 ligových štartov, v ktorých vsietil jeden gól.

Po návrate z hosťovania sa v tíme z Uherského Hradišťa rozhodol skončiť. Do AS Trenčín prichádza ako voľný hráč. "Trenčín mi bol sympatický už počas pôsobenia vo ViOne. Snaží sa pracovať s mladými hráčmi a neštíti sa im dať príležitosť. Našiel som tu výbornú partiu," vyjadril sa urastený Bosniak a pokračoval: "V Trenčíne sa hrá moderný futbal. Tím má tie najvyššie ambície a ja dúfam, že zažijeme úspešnú sezónu. Chcem sa o to pričiniť i svojím dielom." 

Šuvalija má šancu nadviazať na úspešnú anabázu hráčov z Bosny a Hercegoviny v našom klube. Haris Hajradinovič a Hamza Čatakovič zanechali v histórií klubu nezmazateľnú stopu. "Samozrejme, viem, že tu pôsobil Hamza. Doteraz sledujem môj materský tím FK Sarajevo, kde momentálne hrá. Verím, že moje pôsobenie môže byť ešte úspešnejšie. Som pripravený naplniť zvýšené očakávania. Hlavu mám čistú a veľmi sa teším na nové výzvy," dodal s úsmevom Šuvalija.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa