A-tím 20.9.2023

A-tím | Šuvalija novou tvárou v AS Trenčín

Novým hráčom v kabíne prvého mužstva AS Trenčín sa stal bosniansky futbalista Alden Šuvalija. Dvadsaťjedenročný stredný obranca podpísal s naším klubom viacročný kontrakt. "Veľmi sa teším, že môžem pôsobiť v Trenčíne. Už sa neviem dočkať prvého súťažného stretnutia," povedal po podpise zmluvy Šuvalija.

Takmer dvojmetrový stopér vyrastal v najlepšej bosenskej mládežníckej akadémií FK Sarajevo. Následnej jeho kroky mierili do Portugalska, kde pôsobil v juniorke tímu Vitória S.C. "Pôsobenie v Portugalsku mi dalo veľa. Ich mládežnícka súťaž je jedna z najlepších v Európe. Zopár tréningov som absolvoval aj s A-mužstvom, kde som mal možnosť zahrať si s Ricardom Quaresmom. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť i zážitok."

Po štácii na Pyrenejskom polostrove prestúpil do českého 1.FC Slovácko. Odtiaľ však už počas prípravy putoval do najvyššej slovenskej súťaže. "V prípravnom zápase proti Zlatým Moravciam si ma všimol ich vtedajší tréner Ján Kocian. Chcel mi dať viac príležitostí a preto som kývol na ponuku ViOnu." V drese klubu od rieky Žitavy sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy. V náročnej sezóne si pripísal 24 ligových štartov, v ktorých vsietil jeden gól.

Po návrate z hosťovania sa v tíme z Uherského Hradišťa rozhodol skončiť. Do AS Trenčín prichádza ako voľný hráč. "Trenčín mi bol sympatický už počas pôsobenia vo ViOne. Snaží sa pracovať s mladými hráčmi a neštíti sa im dať príležitosť. Našiel som tu výbornú partiu," vyjadril sa urastený Bosniak a pokračoval: "V Trenčíne sa hrá moderný futbal. Tím má tie najvyššie ambície a ja dúfam, že zažijeme úspešnú sezónu. Chcem sa o to pričiniť i svojím dielom." 

Šuvalija má šancu nadviazať na úspešnú anabázu hráčov z Bosny a Hercegoviny v našom klube. Haris Hajradinovič a Hamza Čatakovič zanechali v histórií klubu nezmazateľnú stopu. "Samozrejme, viem, že tu pôsobil Hamza. Doteraz sledujem môj materský tím FK Sarajevo, kde momentálne hrá. Verím, že moje pôsobenie môže byť ešte úspešnejšie. Som pripravený naplniť zvýšené očakávania. Hlavu mám čistú a veľmi sa teším na nové výzvy," dodal s úsmevom Šuvalija.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 30.11.2023

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Šimon Huboňa

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Šimon Huboňa z tímu do...

ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco