Komunita / CSR 31.8.2023

Komunita | Futbal v meste ovládli trenčianski Avengers

Projekt Niké ligy známy ako "Futbal v meste" vyvrcholil záverečným turnajom. Zo zisku zlatých medailí sa po skvelých výkonoch tešili chlapci z AS Trenčín Avangers!

Šestnásť najlepších tímov do jedenásť rokov z celého Slovenska sa medzi sebou športovo pobilo na ihrisku pred bratislavskou Euroveou. Hlavnou myšlienkou akcie bolo nielen vytiahnuť futbal do ulíc. Dôležité bolo taktiež podporiť budúce futbalové hviezdy, ktoré už v mladom veku pracujú na tom, aby boli v budúcnosti úspešní rovnako ako ich vzory.

"Celý tento projekt je o návrate detí a futbalu na ulicu. Tak, ako to bolo za mojich čias. Hrá sa traja na troch, je tu veľa súbojov jeden na jedného. Deti sa musia hýbať, športovať a ja som rád, že takéto projekty existujú. Je to super akcia,” povedal ambasádor akcie Marek Hamšík, ktorý pozorne sledoval zápolenia na špeciálnom ihrisku.

Finálový deň v hlavnom meste priniesol okrem samotného turnaja aj sprievodné akcie. Tu si návštevníci mohli preveriť svoje futbalové zručnosti. Okrem toho, súčasťou bola aj autogramiáda známych osobností. Hlavná atrakcia bol rozstrel medzi najlepšími. Medzi štvoricu top tímov sa prebojovali celky Šošoni, Hamšík Academy, SFC Kalinkovo a AS Trenčín Avengers. V samotnom finále si zmerali sily naši Avengers a Hamšík Academy. V ťažkom boji o "ušatú trofej" sa gólovo presadili len nádeje z našej akadémie, ktoré nedovolili súperovi z Banskej Bystrice vsietiť ani jeden gól. Trofej za prvé miesto tak získali po výhre 2:0. Chlapcom gratulujeme!

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 30.11.2023

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Šimon Huboňa

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Šimon Huboňa z tímu do...

ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco