Aktuálne 24.10.2023

Mladší žiaci po víkende s ďalšou výhrou aj s prvým malým zakopnutím

V sobotu 21.10. odohrali chlapci do 13 rokov dva zápasy na domácej palubovke.

Zverenci trénera Mareka Marčoka sa v prvom zápase predstavili proti Považskej Bystrici. Začiatok stretnutia patril našim hráčom, keď vyhrávali 7:2, následne do konca tejto časti to súper skorigoval na 11:8. Počas druhej štvrtiny dokázali naši hráči vyhrávať 25:10, hosťom sa však podarilo dobehnúť náskok do polčasového stavu 25:22. Po prestávke stále naši chlapci držali bodový náskok a do poslednej časti hry išli s 8-bodovým náskokom 38:30. Posledná štvrtina našim chlapcom kvôli obmedzeniu v striedaní nevyšla a nakoniec sa z výhry tešil súper.

• BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 44:47

Body AS: Pilko 9, Zubo 9, Kraisl 8, Kyselica 6, Valach L. 6, Žiak 2, Daňo 2, Valach R. 2.

V druhom stretnutí proti Žiline boli naši chlapci odhodlaní napraviť predošlý zápas a už po prvej časti hry vyhrávali 20:6. Do polčasovej prestávky svoj náskok ešte navýšili na 35:12. V dobrej rýchlej hre pokračovali aj v druhom polčase a zápas zaslúžene vyhrali.

• BK AS Trenčín - MBK Victoria Žilina 71:27

Body AS: Pilko 26, Kraisl 13, Daňo 8, Zubo 6, Valach R. 6, Valach L. 4, Kaduk 4, Žiak 4.

Ohlasy po zápase:

Marek Marčok - tréner AS

"V oboch zápasoch sme predviedli pekný basketbal. Zápas s Považskou Bystricou bol od začiatku vyrovnaný. Mali sme problémy pri bránení, nestíhali sme zachytávať nábehy hráčov, no postupne sme sa zlepšovali aj v tejto hernej činnosti. V zápase sme boli o niečo lepším družstvom, o víťazstvo nás pripravila neznalosť pravidiel, podľa ktorých jeden hráč môže v zápase nastúpiť len v 3 štvrtinách. Prehru beriem na seba ako tréner.

Všetko sme si vynahradili v druhom zápase, kedy sme ešte dokázali posunúť na herný výkon vyššie a od začiatku sme diktovali tempo zápasu. Dobrý výkon podporený aj peknou kombinačnou hrou nám priniesol zaslúžené víťazstvo. O dva týždne nás čakajú Levice a Handlová, čo sú určite zaujímaví súperi. Bude to pre nás výzva."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka