Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

Staršie minižiačky U12

Prvé stretnutie odohrali naše dievčatá proti domácim hráčkam. Prvá štvrtina dopadla lepšie pre nás 22:12, avšak v druhej ukázali kvalitu naopak súperky a vyhrali ju 8:28, čím si spravili náskok. To sa ukázalo ako kľúčové, pretože druhý polčas bol úplne vyrovnaný.

V druhom zápase proti Žiline si naše hráčky chceli napraviť chuť a to sa im aj dokonale podarilo. Vo všetkých štvrtinách naše dievčatá dominovali pod oboma košmi a basketbal si užívali.

• BK Vráble - BK AS Trenčín 69:57

Body AS: Ivanová 19, Bánesová 15, Ďurechová 8, Jozeková 4, Marčoková 4, Mušutová 4, Helíková 2, Pšenková 1.

• BKM Žilina - BK AS Trenčín 17:67

Body AS: Ivanová 22, Bánesová 18, Jozeková 10, Marčoková 10, Lackovičová 5, Ďurechová 2.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"Do prvého zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme po prvej štvrtine vyhrávali o 10 bodov. Dievčatá plnili všetky pokyny, dokázali ubrániť najlepšiu hráčku na ihrisku a v útoku zahrali pekné individuálne akcie. Druhá štvrtina nám však vôbec nevyšla, nevedeli sme prejsť cez polovicu, dať si dobrú prihrávku a ani v obrane nič nevychádzalo. Súper nie len, že dobehol náš náskok, ale ešte nám aj bodovo utiekol. V druhom polčase sme nastúpili v pozmenených päťkách a druhá polovica bola úplne vyrovnaná. Hral sa na oboch stranách kvalitný basketbal, kde dievčatá predvádzali pekné kolektívne či individuálne akcie. Naše najvyššie hráčky to mali opäť pod košom veľmi ťažké, kde sa museli "pobiť" o každý jeden faul, no napriek tomu to zvládli výborne. Na oboch stranách padlo veľmi veľa bodov, čo naznačuje, že to bol naozaj kvalitný zápas.

Do zápasu proti Žiline sme už išli celkom unavené a s "boľačkami", no dievčatám sme povedali nech si hlavne užívajú basketbal a hrajú rýchlo dopredu. Som rada, že si baby zobrali tieto slová k srdcu a naozaj hrali rýchlo a jednoducho. Veľmi dobre sme pracovali pod košom na doskokoch z čoho sme zahrali množstvo rýchlych protiútokov. Dievčatá opäť predviedli, čo všetko sa za celú sezónu naučili a ukázali, že vedia hrať pekný a rýchly basketbal.
Nedá mi nevyzdvihnúť výkon Nelky Marčokovej, ktorá odohrala dva výborné zápasy. A taktiež aj Julku Ďurechovú, ktorá sa na svojich prvých zápasoch vôbec nestratila a pripísala si na svoje konto aj prvé bodíky."
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 16.5.2024

Dievčatá na celoslovenskom finálovom turnaji nakoniec strieborné

Naše hráčky a študentky Strednej športovej školy Trenčín sa 6.-7.5.2024...

Aktuálne 17.5.2024

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky. Na...