Aktuálne 9.2.2023

Žiaci s dobrými výkonmi, výhru im to však neprinieslo

Žiaci sa počas posledného víkendu predstavili na palubovkách Stupavy a Karlovky Bratislava.

V sobotu vycestovali zverenci trénera Juraja Repku spolu s novým asistentom Marekom Marčokom na zápas proti MIBA Stupava. Začiatok stretnutia bol v réžii domácich keď viedli 6:0, potom sa však naši chlapci začali presadzovať hlavne z podkošových situácií a trestných hodov. Po prvej štvrtine bol stav 16:12 v prospech domácich, do polčasu ich však naši hráči dobehli a do prestávky išli len s dvojbodovým rozdielom 28:26. Tretia časť hry bola chudobnejšia na body, na jej konci to bolo stále vyrovnané 36:33. V poslednej štvrtine už našim chlapcom došli sily a dovolili súperovi spraviť 10-bodový náskok, ktorý už nedokázali zvrátiť.

• MIBA Stupava - BK AS Trenčín 58:45

Body AS: Tunega 17, Jonek 6, Mrázik 6, Ivana 4, Pilko 4, Tinka 4, Molnár 2, Novák 2.

Juraj Repka - tréner AS

"Aj napriek tomu, že sme prehrali ma zápas proti Stupave príjemne prekvapil. A to z dôvodu, že chalani ktorí trénujú veľmi krátko sa ukázali a predviedli dobrú hru. Toto nám dáva nádej, že to čo robíme ma zmysel. V najbližších týždňoch budeme trénovať tímovú hru, keďže sa stále snažíme hrať moc na seba a nenahrávame si. V sobotu sme veľa krát pohoreli aj na našich schopnostiach držať loptu. Takéto straty si nemôžme dovoliť ak chceme držať krok s inými tímami."

Filip Jonek - krídlo AS

"Súpera sme podcenili. Opäť sme mali zlú obranu a hlavne nám nešlo doskakovanie lopty a odstavovanie súpera. Taktiež sme na kôš útočili príliš rýchlo a preto sme mali veľa strát lôpt. S týmto zápasom nebol nikto z nás spokojný, lebo si myslíme že sme ho mohli vyhrať."

V nedeľu sa žiaci predstavili na palubovke bratislavskej Karlovky. Zápas viedol asistent Marek Marčok, keďže hlavný tréner J. Repka mal hráčske povinnosti s mladými mužmi v Nitre. Začiatok zápasu patril domácim hráčom, po pár minútach sa však naši chlapci oťukali a priblížili sa súperovi na 18:12. Do polčasu držali naši chlapci hlavne vďaka dobrej obrane so súperom krok a nedovolili im svoj náskok rapídne zvýšiť. Na polčase bol stav o 34:24, potom však prišla tretia štvrtina, ktorá sa pre našich hráčov stala osudná, keď ju prehrali o 11 bodov. V poslednej časti hry boli naši žiaci opäť vyrovnaným súperom, na strhnutie výsledku na svoju stranu to však nestačilo.

• MBK Karlovka Bratislava - BK AS Trenčín 74:51

Body AS: Tinka 20, Mrázik 14, Tunega 9, Novák 2, Jonek 2, Novosád 2, Molnár 2.

Marek Marčok - tréner AS

"Do zápasu sme vstúpili dobre, avšak chýbalo nám trošku šťastia v zakončení a tak nám súper odskočil na rozdiel 8 bodov. Potom to však začalo padať aj nám, a úspešné pokusy pribúdali rovnako na oboch stranách až do konca prvej štvrtiny. V dobrom výkone sme pokračovali aj v druhej štvrtine, dokonca sa nám podarilo stiahnuť súpera na dva body. V závere prvého polčasu však súper úspešnými trojkovými pokusmi svoj polčasový náskok navýšil. V priebehu druhého polčasu sa opakoval scenár z toho prvého. V momente, keď sme sa nadychovali k dotiahnutiu súperovho náskoku, pomohli si domáci úspešnými pokusmi spoza trojkového oblúka. Úspešnosť trojkových pokusov súpera bola obdivuhodná, keď asi z 8 pokusov trafil 6. Dá sa povedať, že práve trojky rozhodli o dnešnom víťazovi.

Čo sa týka nášho výkonu, tak sme boli veľmi úspešný v hre pod košom (Dominik Mrázik, Timotej Tinka) a na pozícii rozohrávača (Filip Tunega), zaostávali sme v hre krídelníkov. Malá ponuková činnosť, bez pohybu. Ukazuje sa, že hráči v týchto priestoroch nie sú naučení, že dostanú loptu a preto si ju ani nepýtajú.

Na rozdiel od sobotného zápasu v Stupave sme nekazili rozohrávku, boli sme trpezlivejší, nehnali sme sa zbrklo do útoku. Chýbala tomu však väčšia medzihra, viac podržať loptu na súperovej polovici a pripraviť si voľnejšie pozície na zakončenie. Súper bol v medzihre o čosi kvalitnejší, my sme boli zase úspešnejší pod košom a v bojovnosti.

Z hráčov podali veľmi dobrý výkon Domink Mrázik, Timotej Tinka (na rozdiel od soboty mu zápas evidentne chutil), Filip Tunega. Z mladších hráčov ukázal potenciál Lukáš Valach, nebál sa hrať a snažil sa plniť pokyny trénera. Naopak slabší výkon podal Filip Jonek, od ktorého sa očakáva viac. V obrane OK, v útoku málo produktívny. Na post rozohrávača si neverí, na krídle je málo výrazný, pretože je málo na lopte. (už spomínaná slabšia ponuková činnosť). Perspektívnym hráčom je Marek Molnár, ktorý má dobré basketbalové návyky, ale bojí sa hrať, je v strese a neverí si. Ale na tom sa dá popracovať, určite môže byť za čas prínosom pre družstvo. Svoje si odohral Sebastián Gabriš, Samuel Novosád si neveril, keď sa proti nemu postavil obranca. Obaja však nesklamali, potrebujú zápasové minúty a byť viac na lopte a tým pádom v zápase. Zvyšní chalani Jakub Novák a Simon Porubčan potrebujú ešte trénovať a postupnými krokmi si vybojovať viac priestoru na ihrisku. Dá sa s nimi počítať na poste podkošových hráčov. Tam sú však ešte veľké nedostatky, čo sa týka práce s loptou a orientácii na ihrisku.

Zápas sa hral v slušnom tempe, minimálne sa faulovalo a pre diváka to bol určite zaujímavý duel, ku ktorému prispeli obe družstvá."

"So súperom sme držali krok, no ku koncu hry už boli všetci vyčerpaní a súperovi sa podarilo dať veľa bodov spoza trojkovej čiary. No aj napriek tomu sme myslím mali šancu vyhrať. Zápas sme ale aj tak odohrali lepšie ako proti Stupave."

Najbližšie sa naši žiaci predstavia na domácej palubovke 18.2.2023 proti Bánovciam nad Bebravou.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 16.5.2024

Dievčatá na celoslovenskom finálovom turnaji nakoniec strieborné

Naše hráčky a študentky Strednej športovej školy Trenčín sa 6.-7.5.2024...

Aktuálne 17.5.2024

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky. Na...

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.