Aktuálne 20.9.2021

Výsledkový sumár víkendu - Kadetky a Starší žiaci

V sobotu 18. 9. sa v Športovej hale na Sihoti predstavili ako prví starší žiaci, po nich si sily zmerali naše kadetky. Tie odohrali odvetu zápasu na palubovke súpera v nedeľu.

Zápasový víkend otvorili zápasom na domácej palubovke naši starší žiaci proti Bánovciam nad Bebravou. Pre väčšinu našich hráčov a taktiež pre trénera Petra Bolačeka to bol prvý ligový zápas v živote, a to sa sčasti prenieslo aj do nervozity na ihrisku. Začiatok súboja bol rozpačitý s množstvom strát z čoho súper ťažil v podobe košov a jeho náskok narastal. Po polčase sa naši chlapci dostali do zápasového tempa, hrali kľudnejšie a s väčšou rozvahou. Za pozitívum môžeme považovať bojovný výkon domácich hráčov, o čom svedčí aj vyhratá posledná štvrtina zápasu.

  • BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 43:77

Body AS: Krchňavý 11 ( 11 doskokov ), Závodský R. 11 ( 10 doskokov ), Halama 9, Sollár 5, Závodský M. 5, Grbálik T. 2, Tomík, Tunega, Grbálik M., Svetlík.

  • Peter Bolaček - tréner AS

"Chalani odohrali výborný zápas, aj keď prvá štvrtina bola ešte trošku ustráchaná, ale bolo to tým, že váčšina chalanov zažila ostrý štart vo svojej kategórii a skoro žiadny z nich nehral ligový zápas proti svojim rovesníkom, ale povedal by som, že od druhej štvrtiny sa to zlepšilo a bolo tam vidieť už aj basketbalové základy, ktoré chalani počas toho roku čo sme spolu nacvičili a natrénovali. Chcel by som chlapcov pochváliť za ich zodpovedný prístup ku zápasu, že sa súpera nezľakli, ale samozrejme herné kvality súpera sa nedajú oklamať. Aj tak si myslím, že predviedli super výkon a snažili sa celý zápas, bojovali, a aj keď ku koncu už nám odišli fyzické sily, aj tak sa nevzdali a hrali super až do konca."


V sobotu po zápase starších žiakov otvorili sezónu aj naše kadetky. Obohatené skúsenosťami z minulotýždňového Memoriálu nastúpili zverenkyne Richarda Ďorďaia proti hráčkam z Trnavy. Naše dievčatá oslabené o tri hráčky zo základnej zostavy začali zápas veľmi dobre, keď po prvej štvrtine strácali na súperky len päť bodov. V priebehu stretnutia sme sa však nedokázali chytiť šance na výhru o čom svedči príliš veľa ľahko stratených lôpt. Ako pozitívum však môžeme považovať celkové zlepšenie sa v herných činnostiach, keďže vo vzájomnom zápase na konci júna sme Trnave podľahli o 70 bodov, tentokrát "iba" 20 bodovým rozdielom. 

  • BK AS Trenčín - BK AŠK Slávia Trnava 44:64

Body AS: Hlávková 10, Dobiášová 10, Kubová 7 ( 13 doskokov ), Makovcová 6 ( 10 doskokov ), Grellová 6, Paulínyová 3, Oriešková 1, Nemcová 1, Martonová, Žilinčanová.


Nasledujúci deň cestovali naše kadetky na odvetu zápasu do Trnavy. Súperky posilnené o dve kvalitné rozohrávačky nechceli nič nechať na náhodu a počas celého zápasu bránili naše hráčky agresívnym pressingom po celom ihrisku. Aj napriek veľkej snahe a slušnej streľbe trestných hodov naše dievčatá neboli schopné zastaviť súperky v rýchlych protiútokoch, čím sa náskok do výsledku zvyšoval. V tomto zápase sme však mohli vidieť zlepšenie v obranných činnostiach v hre 1 na 1.

  • BK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 81:45

Body AS: Grellová 18, Kubová 11 ( 11 doskokov ), Žilinčanová 7, Nebusová 4, Makovcová 3, Dobiášová 2, Martonová, Hlávková, Oriešková, Nemcová.

  • Richard Ďorďai - tréner AS

"Dievčatá odohrali výborné dva zápasy. V prvom zápase, ktorý sme hrali doma na Sihoti bol náš výkon kostrbatý, ale v každom prípade dievčatá ukázali veľký progres za to obdobie, ktoré máme za sebou. V nedeľu proti posilnenej Trnave sme nastúpili v tom istom zložení a ukázali sme naozaj veľmi veľké zlepšenie v herných činnostiach, hlavne v oblasti doskakovania, bránenia a tiež ma veľmi potešila efektivita v zakončení, pretože sme nastrieľali naozaj celkom slušnú porciu bodov, a musím tiež pogratulovať ku streleckému výkonu Sašky Grellovej, ktorá zaznamenala 18 bodov v zápase. Avšak treba sa už v hlave nastaviť  a pripraviť sa na víkendové zápasy v Ružomberku, ktoré budú ďalšou veľkou previerkou pre dievčatá na úvod novej sezóny."


Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 20.10.2021

Kadetky ukázali proti Ivanke veľký progres

Kadetky odohrali počas víkendu dva zápasy proti Ivanke pri Dunaji.

Aktuálne 18.10.2021

Kadetom cez víkend chýbali malé krôčky k vytúženým výhram

Cez víkend sa na Sihoti predstavili naši kadeti pod vedením trénera Tomáša Nebusa.

Aktuálne 18.10.2021

Žiačky odštartovali sezónu proti Banskej Bystrici

V nedeľu 17.10.2021 odohrali naše žiačky dva zápasy proti Banskej Bystrici.

Aktuálne 13.10.2021

Prvá víťazná stovka, napínavé súboje a odchod na zápas o piatej ráno

Prvé zápasy Silver ligy starších žiakov a juniorov, vyhraté polčasy,...

Sitka
 Mesto Trenčín  Emea Kúpeľné pivo  Bassta  Mercedes  Farma Kameničany  SunBus