Aktuálne 26.2.2024

Vo vynovenej „koniarni“ a po nepresvedčivom výkone zaslúžene bez bodu

V sobotu 24.2.2024 vycestovali naše extraligistky na ďalší zápas nadstavby na palubovku CBK Košice.

Už od začiatku stretnutia ukázali domáce hráčky, že sila bude opäť na ich strane. V prvej štvrtine viedli 16:4, na jej konci až 25:8. Útočne to našim hráčkam najviac padalo v druhej časti hry, v ktorej skórovali 14 bodov, avšak rozdiel v skóre na polčase narástol na 47:22. V druhej polovici zápasu nám strelili domáce basketbalistky až 50 bodov, čím však na naše šťastie neprekonali 100-bodovú hranicu. Našim hráčkam sa celkovo zápas nevydaril, preto veríme, že v nasledujúcom stretnutí v sobotu proti Young Angels Košice si chuť napravia pred domácim publikom.

• CBK Košice - BK AS Trenčín 97:38

Body AS: Polcerová 12, Barboričová 9, Mamráková 8, Bučková 5, Sorádová 3, Seifertová 1.

Ohlasy po zápase:

Richard Ďorďai - tréner AS

"V sobotu sme cestovali do Košíc v menšom počte, keďže na poslednú chvíľku nám vypadli hráčky kvôli chorobám. No na to sa nikdy vyhovárať nebudeme. Bol som strašne rád, že na prvý zápas s nami cestovala už aj Paťa Polcerová, pretože priniesla na palubovku skúsenosti a prehľad. Myslím, že do ďalších zápasov bude veľkou pomocou pre naše mladé družstvo. Čo sa týka hodnotenia celého družstva, tak som sklamaný, pretože ani z ďaleka sme nepredviedli to, čo vieme. Opäť sa asi podpísala pod výkon dlhá cesta, no na to sa vyhovárať nedá. Hrali sme pomaly, bez koncentrácie a trošku viac chcenia. Mali sme extrémne slabý návrat do obrany. Na druhej strane treba korektne priznať, že dievčatá z CBK mali jednoznačne výškovú prevahu a my sme sa s tým veľmi ťažko vyrovnávali. V prvej štvrtine Paťa Polcerová nazbierala veľmi rýchlo dva fauly a preto sme museli dievčatá rotovať trošku ináč, ako bola pôvodná predstava. Vieme, že prvá sezóna v extralige rozdáva "športové facky" a my sa s tým musíme len popasovať. Ak by som to ale mal zhodnotiť v krátkosti, tak predvedený výkon ani z ďaleka nezodpovedá tomu, čo dievčatá v skutočnosti vedia."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka