Aktuálne 19.12.2023

Túžba ukončiť kalendárny rok víťazstvom proti UMB nestačila

V sobotu 16.12.2023 odohrali naše ženy zápas na pôde UMB Banská Bystrica.

Hráčky dosiahli v októbri proti tomuto súperovi svoju jedinú výhru, preto bolo jasné, že im domáce budú chcieť tento výsledok oplatiť. Už v začiatku sa Bystričanky chytili strelami z diaľky a viedli 8:0. Našim ženám sa podarilo tento stav znížiť na dva body, a aj počas celej prvej štvrtiny bol stav vyrovnaný. Prvá časť hry skončila 22:19 v náš neprospech. Úvod druhej desaťminútovky našim hráčkam vôbec nevyšiel a domáce navýšili svoj náskok na 33:19. Aj do konca tento časti hry sa nedaril našim ženám útok a súperky tak navýšili svoj náskok na polčase na 41:25. Po polčase dokázali opäť naše hráčky držať bodovo krok s domácimi, avšak zlomiť výsledok na svoju stranu sa im nedarilo. Nedokázali to ani v poslednej štvrtine a odviezli si tak z Bystrice trpkú prehru.

• BK ŠK UMB Banská Bystrica - BK AS Trenčín 83:49

Body AS: Felixová 15, Mihaljevičová 10, Barboričová 9, Šoltésová 5, Bučková 4, Seifertová 2, Urbanová 2, Grellová 1, Mamráková 1.

Ohlasy po zápase:

Richard Ďorďai - tréner AS

"Zápas proti UMB sme chceli vyhrať. Bohužiaľ nás sklamala opäť streľba spod koša a domácim dievčatám práve spadlo asi všetko. Je možné, že sme až veľmi chceli vyhrať. A možno aj to nám zväzovalo ruky a nohy. Nič to ale nemení na veci, že toto sú pre nás zápasy, ktoré potrebujeme hrať. Nerobíme z toho tragédiu, pretože naše dievčatá resp. celý klub potrebujeme len čas a trpezlivosť, ktorá nám určite nechýba. Viem, že možno aj pre dievčatá a divákov to znie demotivujúco, no je to realita. Veríme tomu, že sa to časom všetko zlomí. Aj individuálne zlyhania v zápase pramenili z neskúseností. Niektoré prihrávky sme dávali až moc naivné, čo skúsenejšie a staršie súperky dokázali využiť. Nemôžem povedať, že by nám bojovnosť chýbala, no UMB chcela asi viac vyhrať a musím povedať, že vyhrala zaslúžene. Treba pochváliť Majku Felixovú, pretože to zase mala ťažké, keďže si na ňu súperky dali veľký pozor, čo ju v istých momentoch úplne odstavilo z hry, no aj napriek tomu bola z môjho pohľadu najlepšia na ihrisku. Anička Šoltésová odohrala svoj najlepší zápas v sezóne, čo pramenilo aj z jej výborných tréningov. Taktiež ma teší, že do zápasu vstúpili naše dievčatá, ktoré si prešli v klube od svojich začiatkov a dnes sú aj napriek svojmu mladému veku súčasťou nielen U23 ale aj EXZ. Dokonca si Saška Grellová dala svoje prvé extraligové body, čo ma taktiež veľmi teší. Od začiatku sezóny toto družstvo urobilo veľký progres, čo si verím aj naši fanúšikovia všimli. Nie je to len o výsledku, ale aj o celkovom hernom prejave. Čakajú nás vianočné sviatky, kedy trošku od basketu všetci oddýchneme, no bude to len krátko, keďže už 6.1. nás čaká megaťažký zápas doma proti Slávii BB, s ktorou sme si už túto sezónu svoje zažili :)."

Anna Šoltésová - krídlo AS

"Na zápas do Banskej Bystrice sme sa veľmi tešili a verili, že si na naše konto pripíšeme ďalšie víťazstvo. Celková chémia v družstve bola výborná, veľa sme sa s babami rozprávali a snažili sa poriadne nabudiť na zápas. Žiaľ vstup do stretnutia bol čisto v réžii súperiek, no s lepšenou obranou a úspešnými strelami sme sa dostali späť do zápasu. V druhej štvrtine sme neboli takmer vôbec aktívne na kôš a viacerými zlými prihrávkami sme dostali na koňa výborne strieľajúce domáce hráčky, čím si vytvorili náskok. V druhom polčase žiaľ Bystričanky už len svoj náskok zvyšovali. A to tým, že sme si nevedeli ustrážiť jednoduché nábehy do trestného územia a takmer vôbec neboli aktívne na doskokoch. Veľmi nás táto prehra mrzí, pretože výsledok úplne nezodpovedá našej hre, no tie najdôležitejšie zápasy sú stále ešte len pred nami. Určite, ale nevešiame hlavu. Teraz si pár dní počas sviatkov oddýchneme a ideme opäť trénovať na 100%. Už sa tešíme na ďalšie zápasy, kde ukážeme opäť našu zlepšenú hru."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 16.5.2024

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky.

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.