Aktuálne 28.3.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Aj napriek prehrám, som na dievčatá veľmi hrdá."

Počas víkendu odohrali ďalšie zápasy nadstavby naše kadetky.

V sobotu sa hráčky pod vedením trénerky Anny Šoltésovej stretli na domácej palubovke s tímom Trnavy. Už od začiatku zápasu sa hral veľmi tvrdý basketbal a počas prvej štvrtiny sme na oboch stranách mohli vidieť až 20 trestných hodov. Po prvej časti hry naše dievčatá prehrávali iba o jeden bod 11:12. V priebehu druhej štvrtiny odskočili hosťky až na rozdiel 16 bodov, a to aj vďaka 16-tim trestným hodom, naopak naše hráčky sa na túto čiaru postavili iba šesť krát. Okrem bodového rozdielu bol jasne viditeľný aj rozdiel v odpískaných fauloch (21:12), čím sa viaceré naše dievčatá priblížili ku štyrom faulom v polovici zápasu. V druhom polčase sa domáce hráčky vrátili do zápasu a aj napriek problémom s faulami dokázali tretiu časť hry vyhrať o 5 bodov. V poslednej štvrtine sa vyfaulovalo 5 hráčok z nominovaných deviatich, preto sa v posledných útokoch zápasu museli naše dievčatá vysporiadať s hrou 4:5. Aj takéto paradoxy prináša basketbal..

• BK AS Trenčín - BK AŠK Slávia Trnava 40:62

Body AS: Grellová 9, Kozáková 9, Seifertová 8 (11 doskokov), Žilinčanová 6, Molnárová 3, Duvačová 2, Huščavová 2, Császárová 1.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"Hneď od začiatku sobotňajšieho duelu bolo vidno, že to bude veľmi agresívna hra, častokrát až na hranici Fair Play. Veľmi nerada v hodnoteniach zápasov spomínam rozhodcov, no tentokrát mi naozaj nedá neokomentovať ich výkon. Myslím si, že ich pískanie faulov, len na našej strane, do veľmi veľkej miery ovplyvnilo celý priebeh zápasu. Dievčatá boli takmer od začiatku hry frustrované, ale vôbec sa im nedivím. Bol im odpískaný každý dotyk súperky ako faul, no to, že ony boli častokrát držané za ruky a dostávali nepríjemne údery bolo podľa rozhodcov v poriadku. Napriek tomu sa baby počas celého zápasu nevzdali a bojovali až do poslednej sekundy. Naozaj ich musím pochváliť, že po extrémne náročnom prvom polčase nedali hlavy dole, ale zomkli sa ako družstvo a ukázali aká je v nich sila. Zápas sme nakoniec dohrávali len v štyroch, keďže sme už mali vyfaulovaných päť hráčok, no aj v týchto momentoch baby držali spolu, povzbudili sa a zo zápasu odišli s úsmevom. Musím povedať, že aj napriek tomu, že sme prehrali som po tomto zápase na dievčatá naozaj veľmi hrdá."

Viktória Duvačová - pivotka AS

"Z pohľadu výsledku zápas proti Trnave nedopadol dobre, pretože sme nevyhrali, no z pohľadu dramatickosti hry bol zápas plný zvratov a myslím si, že sme cítili progres v jednotlivých fázach hry. Vyzdvihla by som hlavne zónovú obranu, v ktorej sa stále zlepšujeme a keby nás nebol poškodil rozhodca, čo nerada hovorím, tak by sme možno aj vyhrali. Z môjho pohľadu súper mal veľa fáz nešportového správania, čo by som od dievčat neočakávala, pretože ide hlavne o to, aby sme si zahrali a zasúťažili si medzi sebou v rámci Fair Play. Do budúcna by sme mali popracovať na herných činnostiach jednotlivca a herných kombináciách v útoku, čím by sa nám zlepšil celý systém hry a dávali by sme viac bodov. V každom prípade to hodnotím pozitívne, pretože každá prehra a takýto zapás nás posúva o level vyššie a sme mentálne silnejšie."

V nedeľu odohrali naše kadetky zápas proti Seredi. Začiatok stretnutia vyšiel lepšie hosťkám, kedy viedli 6:0, potom však prišiel 8-bodový úsek našich dievčat a vyhrali túto časť hry 8:6. V druhej štvrtine sa výkon prelieval z jednej strany na druhú a skončilo to nerozhodne 10:10. Po polčasovej prestávke našim hráčkam chýbali sily v útoku, keďže sa nevedeli presadiť, aj napriek tomu, že v obrane stále pracovali na 100%. Kvôli nepresnostiam v útočnej fáze dovolili tak súperkám získať niekoľko ľahkých lôpt, čím sa zvyšoval bodový náskok a mohli si tak zo Sihote odviezť výhru.

• BK AS Trenčín - BK Lokomotíva Sereď 30:45

Body AS: Grellová 10, Kozáková 8, Žilinčanová 6, Seifertová 4 (11 doskokov), Duvačová 2 (10 doskokov).

"Nedeľňajší zápas, bol taktiež veľmi tvrdý, no určite oveľa viac basketbalovejší ako ten v sobotu. Zápas sme začali osobnou obranou, ale inkasovali sme veľa košov priamo spod obruče. Akonáhle sme prešli do zónovej obrany, súperky ostali veľmi prekvapené a niekoľkokrát sa mali problém presadiť. My sme to dokázali využiť a dostať sa v zápase do vedenia. V polčase keď sme vyhrávali o 2 body, sme si povedali, že musíme hrať s rozvahou a veľmi zodpovedne. Počas tretej štvrtiny už sme sa veľmi trápili v útoku a bola veľmi citeľná naša únava z predchádzajúceho dňa. Bohužiaľ sme nedokázali so súperkami držať krok do konca stretnutia, ale aj napriek tomu dievčatá odohrali veľmi kvalitný zápas. Predviedli množstvo pekných individuálnych či kolektívnych akcií. Počas oboch zápasov bol náš najväčší problém presadiť sa v útoku, na čom budeme určite v najbližšej dobe veľmi intenzívne pracovať."

Sára Žilinčanová - krídlo AS

"Do nedeľného zápasu proti Seredi sme nastúpili s pozitívnym nastavením. Aj keď sme boli z predošlého dna vyčerpané, dali sme do toho všetko čo sme mali. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a dokonca sme vyhrávali 18:16. Našou dobrou obranou sme nedovolili súperkám dostať sa do streľby mimo trojkového územia a tiež sme výborne bránili prieniky. No vyčerpanosť sa ukázala v druhej polovici zápasu, keď sme už nestačili súperkám a prehrali sme nakoniec 30:45. Myslím si ale, že zápas bol odohraný bez problémov, a že my ako tím sme hrali výborne. Každej sa nám darilo a užili sme si to. Verím, že na palubovke v Seredi zvíťazíme lebo z hľadiska kvality sme súperkám určite vyrovnané."

Najbližšie sa naše kadetky predstavia na domácej palubovke 15.-16.4.2023 proti tímom z Bardejova a Spišskej Novej Vsi.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA