Aktuálne 12.4.2022

Starší žiaci s výhrou po predĺžení a tesnou prehrou

Starší žiaci odohrali zápasy proti Sencu a Interu Bratislava.

Zverenci trénera Petra Bolačeka vycestovali v sobotu na zápas do Senca. Náš tím oklieštený o niekoľkých hráčov sa od začiatku veľmi v zápase nechytil a hneď od začiatku zápasu bolo jasné, že tento duel nebude jednoznačný, tak ako predošlé s týmto súperom, kedy sme dominovali od začiatku do konca zápasu. Po prvej štvrtine naši chlapci prehrávali o 2 body, na polčase bol stav 27:22 v náš neprospech. Najlepšie sa naši hráči ukázali v tretej štvrtine, ktorú vyhrali o 10 bodov. V poslednej časti hry sa stav prelieval z jeden strany na druhú, až po finálnom klaksóne svietil na tabuli stav 59:59. V päťminútovom predĺžení rozhodli naše obranné doskoky aj tri blokované strely a túto časť sme vyhrali tesne 9:7. Chlapci si tak domov odviezli ďalšiu výhru.

• Levy Senec - BK AS Trenčín 66:68

Body AS: Tomík 28 (14 doskokov), Závodský M.16 (10 získaných faulov), Halama 12 (10 doskokov), Grbálik M.4, Grbálik T.4, Zavadinka 2, Tinka 2.

Peter Bolaček - tréner AS

"Na zápas v Senci sme vycestovali v oklieštenej zostave, chýbalo nám viacero hráčov základnej zostavy. Do zápasu sa museli teda od začiatku zapojiť hráči, ktorí nemajú až toľko zápasovej praxe. Celý zápas bol vyrovnaný, ale nakoniec sme ho po predĺžení zvládli."

V nedeľnom zápase proti Interu Bratislava sme mohli vidieť veľmi podobný priebeh zápasu ako deň predtým. Prvú štvrtinu sme vyhrali o 2 body, v druhej sme na domácich stratili 5 bodov. Na konci tretej časti bol stav vyrovnaný 47:47 a rozhodovalo sa až v poslednej štvrtine. Až do poslednej minúty to bolo vyrovnané, a pred posledným útokom súpera sme prehrávali o jeden bod. Tesne pred klaksónom sa domácim podarilo trafiť úspešne trojbodový kôš, čo nás stálo šancu na výhru.

• Inter Bratislava Black - BK AS Trenčín 66:62

Body AS: Sollár 29 (15 doskokov), Tomík 22, Grbálik M.4 (10 doskokov), Závodský M.4, Halama 3.

"Do zápasu s Interom sme nastúpili s odhodlaním odohrať kvalitný zápas, čo sa nám počas celého zápasu darilo. Žiaľ, koncovku sme nezvládli, ale pre chalanov sú takéto zápasy veľmi cennými skúsenosťami. Celý víkend nám však ukázal, že našou najväčšou slabinou je OBRANA."

Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 30.4. - 1.5.2022 na domácej palubovke proti Nitre a Trnave.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA