Aktuálne 30.1.2024

Starší žiaci s dvoma domácimi vysokými výhrami

Chlapci do 15 rokov odohrali počas víkendu 27.-28.1.2024 zápasy proti Nitre a Leviciam.

V prvom zápase nastúpili hráči trénera Romana Marčoka proti Nitre. Už od začiatku stretnutia mali navrch naši hráči, keď po prvej štvrtine vyhrávali už 28:10. Druhá a tretia časť hry bola vyrovnaná a týchto 20 minút vyhrali naši hráči iba o dva body. V poslednej štvrtine opäť poriadne zabrali a vyhrali ju o 19 bodov. Oplatili tak Nitre prehru z októbra.

• BK AS Trenčín - BKM SPU Nitra 95:56

Body AS: Cyprian 33 (14, asistencií, 11 doskokov), Gabriš 16, Jonek 16 (10 doskokov), Ježko 15 (10 doskokov), Novák 6, Mrázik 5, Širanec 2, Hrčka 2.

V nedeľu sa naši starší žiaci predstavili proti Leviciam. Rovnako ako v sobotnom zápase vstúpili do stretnutia plní odhodlania vyhrať, keďže v prvom vzájomnom stretnutí prehrali naši chlapci o 7 bodov. Po prvej štvrtine viedli 30:17, na polčase už 65:26. V druhom polčase svoj náskok ešte navýšili a peknou kolektívnou hrou vybojovali vysokú výhru.

• BK AS Trenčín - Patrioti ŠBK Levice 111:53

Body AS: Cyprian 33 (12 doskokov, 10 asistencií), Jonek 22, Ježko 21 (15 doskokov), Gabriš 14, Hrčka 8, Novák 6 (10 doskokov), Provazník 3, Pobořil 2, Širanec 2.

Ohlasy po zápasoch:

Roman Marčok - tréner AS

"V sérii kvalitných výkonov pokračujeme. Hrali sme intenzívne, súperi nám nestíhali. V zápase proti Leviciam sme sa zaradili prvýkrát medzi "stovkárov", čo je úžasné. Predvedený prejav proti dobrým súperom, tak v obrane zodpovednosť a spolupráca, ako v útoku dobré rozhodovanie a čítanie hry, potešilo. V zápasoch sa ukázalo, aký silní dokážeme byť, so správnym mentálnym nastavením."

Matúš Ježko - pivot AS

"Zápas s Nitrou bol jeden z tých, ktoré sme si fakt užili. V prvej štvrtine sme išli s dobrým nastavením a hrali sme prvý krát výborný press. Lopty sme získavali od hráčov súpera ľahko. V tretej štvrtine sa nám celoplošná obrana moc nedarila, pretože súper zmenil taktiku. Nakoniec sme to dotiahli až do konca a vyhrali sme. Z prvej výhry proti Nitre mám veľkú radosť a verím, že v tomto nasadení budeme pokračovať, pretože my na to máme.

Zápas s Levicami hodnotím veľmi pozitívne. Išli sme do toho s rešpektom. Hrali sme tímovo a dravo, čo sa nám vyplatilo. Už na začiatku som veril, že tento zápas vyhráme. Vyjadrili sme svoju odvahu, statočnosť a nebáli sme sa súpera. Keď už sme mali v tretej štvrtine 85 bodov, vedel som, že to bude stovka. V poslednej štvrtine sme zabojovali a dali sme to tam. 100-ku zasadil Jakub Pobořil, ktorý nám napečie koláč (už sa teším). Ďakujem spoluhráčom a trénerom za skvelý výkon."

Adam Cyprian - rozohrávač AS

"Tento víkend sme ukázali náš pravý potenciál. Každý jeden chalan odviedol výbornú robotu. Na ihrisku bola dobrá energia a bolo cítiť naše sebavedomie. Dúfam, že aj ďalšie zápasy sa nám vydaria. Máme na to dobre našliapnuté. Od minulej sezóny sme sa extrémne posunuli a dúfam, že to takto pôjde ďalej."
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Aktuálne 25.4.2024

Ani domáca palubovka na výhru nestačila

V stredu 24.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas o umiestnenie proti tímu UMB Banská Bystrica.

REPORT MLÁDEŽE - 20.- 21.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v štyroch zápasoch staršie...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA