Aktuálne 25.10.2023

Starší žiaci cez víkend s dvoma vyrovnanými zápasmi

Chlapci do 15 rokov odohrali počas víkendu zápasy v Leviciach a Nitre.

V sobotu odohrali zverenci trénera Romana Marčoka zápas proti Leviciam. Začiatok patril domácim, ktorí vyhrávali už 9:0, potom sa naši hráči vrátili bodovo do zápasu a po prvej časti hry bol stav 19:12. V druhej štvrtine predviedli naši chlapci skvelý výkon a do polčasu sa priblížili už iba na dva body 40:38. Po polčasovej prestávke sa stav prelieval z jednej strany na druhú, nikdy nie viac ako o dva body. Pred poslednou časťou bol stav vyrovnaný 57:57. V nej do 6.minúty viedli naši hráči, potom však prišli chyby v obrane, ktoré súper potrestal a stiahol výsledok na svoju stranu. Aj napriek prehre predviedli naši starší žiaci pekný bojovný výkon.

• ŠBK Junior Levice - BK AS Trenčín 85:78

Body AS: Cyprian 36 (10 doskokov), Ježko 12 (19 doskokov), Mrázik 10, Gabriš 8, Hrčka 6, Provazník 6 (12 doskokov).

Na druhý deň sa predviedli naši hráči u súpera z Nitry. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, aj keď ku koncu si domáci vytvorili mierny náskok 20:12. Počas druhej časti hry dobehli naši hráči toto vedenie, párkrát aj vyhrávali, nakoniec išli do polčasovej prestávky s jednobodovým mankom 27:28. V tretej štvrtine sa viac darilo domácim hráčom, ktorí opäť dokázali bodovo odskočiť na 52:43. V poslednej časti hry došli našim chlapcom sily a súper sa dostal na koňa, čím svoj náskok natiahol až na 30 bodov.

• BKM SPU Nitra - BK AS Trenčín 79:49

Body AS: Gabriš 14, Ježko 9 (18 doskokov), Mrázik 8, Novosád 8, Novák 6, Hrčka 4.

Ohlasy po zápasoch:

Roman Marčok - tréner AS

"Zápas v Leviciach bol vyrovnaný ako hovorí aj výsledok. Náš vstup do zápasu bol zlý, keď hneď v úvode sme mali 4 fauly. Tri zbytočné. A tak súper bodovo odskočil. Následne prišli striedania oboch tímov a obraz hry sa vyvinul v náš prospech. Druhá a najmä tretia štvrtina bola v našej réžii, aj keď bodovo to malo byť lepšie, pretože sme nedávali jednoduché koše. Súper nás zato vytrestal v poslednej štvrtine, keď uspel 2x po sebe 3-bodovým zakončením.

Nedeľný súper z Nitry bol "iný" ako tímy, s ktorými sme hrali doteraz. Náš prejav bol najslabší za 5 týždňov, čo spolu trénujeme. Nepresné zakončenie spod koša, zbrklé prihrávky, zabúdanie na veci, ktoré sa povedia a nedostupovanie k hráčom súpera. Po tretej štvrtine, za viacmenej rozhodnutého stavu, dostali priestor najmenej vyťažovaní hráči, aby ukázali ako sa vysporiadajú so zápasovým napätím, bez tlaku na skóre."

Dominik Mrázik - pivot AS

"Sobotný zápas hodnotím pozitívne. Proti Leviciam sme zlepšili obranu aj odstavovanie hráčov. Za posledných 5 týždňov, ale stále nevieme dávať ľahké koše spod koša a ešte musíme zdokonaliť zdvojovanie hráčov.
Zápas v nedeľu hodnotím zle. Proti Nitre sme zabudli hrať obranu. Iba sme tam pobehovali a nevedeli, čo máme robiť. Nedávali sme ľahké koše a musíme určite zapracovať na zakončení spod koša, ale aj okolo šestky."

Sebastián Gabriš - rozohrávač AS

"Zápas proti Nitre bol vyrovnaný podobne ako proti Leviciam. Vstup do hry nebol najhorší, ale mohol byť aj lepší. V hre sme robili viacero nedostatkov, tak isto ako aj náš súper. V hre sme nevedeli zakončenia spod koša a to nás stálo veľa bodov, ale naopak doskoky boli výborné od Matúša Ježka. Taktiež sa mi páčilo nasadenie Lukáša Tvaroha, ktorý ukázal svoju dravosť v obrane a to sa mi páči. Ďalšie nedostatky sme robili v obrane, kde sme nevedeli hrať poriadne full press a to nás stálo taktiež body. Z tohoto zápasu sme si odniesli ďalšie skúsenosti a verím, že na ďalšíi zápas proti Nitre prídeme silnejší s väčšími skúsenosťami a vyhráme."
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA