Aktuálne 26.9.2024

REPORT MLÁDEŽE | 20.-22.9.2024 - CHLAPCI

V prvých zápasoch sezóny juniori na svojich súperov nestačili, avšak mladší žiaci bodovali naplno a nastrieľali za dva zápasy 210 bodov.

Mladší žiaci U13

Prvý zápas odohrali naši chlapci na domácej palubovke proti Stupave. Už od začiatku stretnutia mali naši hráči navrch a po prvej štvrtine vyhrávali už 18:2, na polčase 53:2. Zahrali si všetci naši chlapci a pripísali si na svoje konto vysokú výhru.

Podobne prebiehal aj druhý zápas proti Šinteru Bratislava, kedy opäť ťahali za dlhší koniec naši hráči a pripísali si tak vysoké víťazstvo aj v tomto stretnutí.

• BK AS Trenčín - MIBA 109:17

Body AS: Zubo 33, Porebski 25, L. Valach 20, Kyselica 14, Kohout 8, Miksa 7, Popovič 2.

• BK AS Trenčín - Šinter Bratislava 101:12

Body AS: Zubo 30, Porebski 23, Kyselica 21, Kraisl 12, L. Valach 8, Daňo 5, Miksa 2.

Marek Marčok - tréner AS

"V oboch zápasoch sme boli lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali. Rýchlymi striedaniami sa nám darilo držať našu hru vo vysokom tempe. Chalanov treba pochváliť za nasadenie a za hru na rýchle protiútoky, ktoré im vychádzali. Horšie už to bolo keď sme išli do postavenej obrany súpera, kedy to musí byť o väčšom pohybe. V niektorých momentoch sme boli bez pohybu. Rovnako v obrane to musí byť agresívnejšie a dôraznejšie. Obaja súperi nás v tomto smere moc nepreverili, ale aj tých pár momentov nám ukázalo, že nemôžeme nechávať diery v obrane a dovoľovať súperovi vnikať pod kôš. V zápasoch s inými súpermi by sa nám to mohlo vypomstiť. Zápasy i samotné výsledky však treba hodnotiť pozitívne, máme za sebou úspešný vstup do sezóny."

Juniori U20

Naša najstaršia chlapčenská kategória hrá aktuálne kvalifikáciu na súťaž Gold a v prvom zápase sa stretli v Pezinku proti tímu zo Senca. Prvú štvrtinu vyhrali naši hráči o 9 bodov, potom však prišla horšia druhá časť hry a na polčase prehrávali 32:37. Po polčase ešte súpera bodovo dobehli, avšak posledná desaťminútovka bola čisto v réžii súpera.

Na druhý deň sa naši hráči predstavili na palubovke lídra z Nitry. Zo začiatku sa naši juniori pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. ešte dokázali bodovo držať, avšak s pribúdajúcimi minútami sa kvalita súpera ukazovala stále viac. Na polčase bol stav už 12:63 a aj napriek veľkej snahe si pripísali naši hráči na svoje konto výraznú prehru.

• Levy Senec - BK AS Trenčín 55:71

Body AS: D. Koczkáš 18, Pabiš 17, Heleš 11 (10 doskokov), Herián 6, Goga 3.

• Nitra Blue Wings Academy - BK AS Trenčín 31:106

Body AS: D. Koczkáš 11, Heleš 6, Gabriš 5, T. Koczkáš 4, Pabiš 3, Herián 2.

Najbližší víkend sa predstavia vo svojich prvých zápasoch naši starší minižiaci U12 v Detskom mestečku a kadeti U17 v Športovej hale na Sihoti.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 25.9.2024

V prvom kole Tipos Extraligy vysoká prehra našich žien

V stredu 25.9.2024 sa na domácej palubovke predstavili naše ženy proti MBK...

Aktuálne 23.9.2024

Výsledkový sumár | 20.-22.9.2024

V prvých zápasoch sezóny juniori na svojich súperov nestačili, avšak mladší žiaci bodovali naplno a...

Tipos  Mercedes  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  lizard  GreenWay  Qex  Antes  Lucka  Transdev  TSK  tss group  Kúpele Trenčianske Teplice  Yellow Point  Aesko kantína Spicybrown  Origos  Matador  Športová škola Trenčín