Aktuálne 28.11.2023

Mladší žiaci porazili Handlovú, avšak na Prievidzu nestačili

V nedeľu 26.11.2023 odohrali chlapci do 13 rokov zápasy v Prievidzi.

Hráči pod vedením trénera Mareka Marčoka a asistentky Nely Hlávkovej sa v prvom zápase predstavili proti Handlovej. Stretnutie začal lepšie súper, keď po prvej časti hry viedol 17:10. Druhú štvrtinu vyhrali naši chlapci o jeden bod, teda do polčasovej prestávky išli s 6-bodovým mankom. To dokázali pred poslednou desaťminútovkou znížiť na 41:45. Zápas definitívne zlomili na svoju stranu až v závere stretnutia, keď túto štvrtinu vyhrali o 10 bodov a pripísali si tak na svoje konto ďalšiu výhru.

• ŠBK Handlová - BK AS Trenčín 57:63

Body AS: Pilko 15, Porebski 15, Zubo 14, Valach L. 5, Kraisl 4, Kyselica 3, Žiak 3, Valach R. 2, Kaduk 2.

V druhom zápase proti favorizovanej domácej Prievidzi už našim chlapcom pravdepodobne došli sily po náročnom zápase s Handlovou. Súper si už na začiatku vytvoril pohodlný náskok 35:8, ktorý počas celého zápasu postupne navyšoval. Naši mladší žiaci bojovali ako len mohli, avšak na súperovu rýchlu hru nestačili.

• MBA Prievidza - BK AS Trenčín 111:31

Body AS: Žiak 8, Zubo 7, Porebski 5, Valach L. 5, Pilko 3, Kyselica 2, Kaduk 1.

Ohlasy po zápasoch:

Marek Marčok - tréner AS

"Do zápasu s Handlovou sme nevstúpili dobre a v prvej štvrtine sme dokonca prehrávali už o 11 bodov. Nestíhali sme v obrane, v útoku sme sa ťažšie presadzovali, chýbala tomu uvoľnenosť. Postupne sme však svoj výkon výrazne zlepšili a všetky zvyšné štvrtiny sme vyhrali. O zápase rozhodla tretia štvrtina, kde sme dokázali udržať súpera na dostrel a vo štvrtej časti hry sme boli jednoznačne lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali. Teší nás nielen výhra, ale aj fakt, že sme porazili kvalitného súpera v zápase, kde sme boli po väčšinu zápasu lepším družstvom. Veľká pochvala pre všetkých hráčov a poďakovanie rodičom za povzbudzovanie počas celého zápasu.

V druhom zápase proti suverénovi našej skupiny Prievidzi sme nezačali zle, nepadlo nám pár ľahkých košov, ale na ihrisku to bolo vyrovnané. V druhej polovici štvrtiny sme sa nevyhli pár ľahkým stratám a súper nám ušiel. Vôbec nám herne nevyšla druhá štvrtina a na ukazovateli svietilo hrozivé skóre 17:71. V druhom polčase sme náš výkon zlepšili, nezabránili sme stobodovej hranici, ale skóre z druhého polčasu 14:40 je povzbudením do ďalšej práce. Súper z Prievidze bol rýchlejší vo všetkých herných činnostiach, ale treba dodať, že aj my sme predviedli niekoľko pekných basketbalových akcií. Ku cti nám slúži fakt, že to hráči "nezabalili" a hrali sme naplno až do konca. Nedeľný zápasový deň však v sumáre treba hodnotiť z našej strany ako vydarený."

Nela Hlávková - asistentka AS

"Zápas s Handlovou sme nezačali podľa našich predstáv. Mali sme problém ubrániť hlavného hráča, ktorý nám dal najviac jednoduchých košov z 1na1 ale postupne sme sa ho naučili ubrániť a do konca zápasu ho aj vyfaulovať. Chalani sa naučili vypomáhať si pod košom, čo nám veľmi pomohlo do konca zápasu. Po prvom prehratom polčase sme zabrali v útoku a dokázali sme sa presadzovať pod košom a získavať fauly. Chalani makali do poslednej minúty a nič nevypustili. Celý zápas bojovali ako jedno družstvo, podporovali sa a užívali si to z čoho mám obrovskú radosť .
Druhý zápas s Prievidzou nás nečakalo nič ľahké. Mali sme problém vracať sa rýchlo do obrany čo nás stálo veľa bodov. Zato v útoku sme sa vedeli pekne vynájsť a nájsť si ľahké pozície na strelu, aj keď nám to moc nepadalo. Musím chalanov pochváliť za odvahu hrať aj so zraneniami, ktorých nebolo málo v tomto zápase. Ďakujeme chalani."
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka