Aktuálne 16.3.2023

Mladí muži ukončili základnú časť proti Považskej Bystrici

V sobotu 11.3.2023 odohrali na domácej palubovke zápas proti Považskej Bystrici.

Do zápasu vstúpili hráči trénerky Márie Felixovej a asistenta Andreja Heleša veľmi zodpovedne a aj napriek tomu, že padalo veľa košov, si skúsenejší súper dokázal vytvoriť iba 6-bodový náskok 23:29. Aj v druhom polčase predvádzali naši chalani peknú útočnú hru, kedy sa im hostia iba pomaly vzďaľovali. Do poslednej štvrtiny bolo cieľom ubrániť 100-bodovú hranicu, čo znamenalo ubrániť rozbehnutého prvoligistu na 15 bodov. To sa bohužiaľ aj napriek zlepšenej obrane nepodarilo a súper vyhral túto časť hry 16:12. Týmto zápasom ukončili naši mladí muži základnú časť, najbližšie ich okrem turnaja v Ostrave čaká Final 4 U23 na konci mája.

  • BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 72:100

Body AS: Nebus M. 31, Repka 10, Michálik 10, Tomík 7, Heleš 4, Nebus O. 4, Pabiš 4, Greguš 2.



Andrej Heleš - asistent trénerky AS

"Pred týmto zápasom som sa zamýšľal nad priebehom a či dokážeme uhrať nejaký pekný výsledok. Výsledok síce nie je najkrajší, lebo sme chceli udržať súpera pod 100-bodovou hranicou, ale hrali sme krásny tímový basketbal. V prvej štvrtine sme hrali vyrovnanú partiu a myslím si, že sme tým súpera aj dosť zaskočili. V ďalšom priebehu si súper svoj náskok kontroloval a pomaly navyšoval. V našom družstve sme urobili niekoľko nekvalitných okatých prihrávok, ktoré súper vypichol a ľahko skóroval. My sme sa na naše body museli oveľa viac nadrieť, ale práve v tom spočívala tá krása našej hry, lebo sme kombinovali, robili si dobré clony a mali sme dobrý pohyb.
Ak sa obzriem a mám zhodnotiť celú základnú časť tak musím skonštatovať, že od začiatku som vedel, že táto súťaž bude pre našich mladých mužov dosť náročná, a že výhry prídu len po veľmi dôslednom a sústredenom výkone. Ale sú to pre nás veľmi dobré skúsenosti, lebo veľa krát sme hrali aj proti extraligovým hráčom, od ktorých sa je čo učiť. Sme mladý klub a chýbajú nám tréningové skúsenosti a individuálne zručnosti, na ktorých musia chlapci viac popracovať. No a chýbajú nám nejaké tie kilogramy naviac a aj výška. Cez to všetko sa naši muži nevzdávali a dávali do zápasov maximum, za čo im veľmi ďakujem."

Matúš Nebus - pivot AS

"Zápas sme začali celkom dobrou prvou štvrtinou - síce sme v nej dostali pomerne veľa bodov, ale aj sme ich dosť dali, a za súperom sme o veľa nezaostávali. Počas celého zápasu sme mali problémy s odstavovaním a z toho prameniacimi útočnými doskokmi súpera, ktorý sa aj vedel dobre presadzovať pod košom. Teší ma ale, že na rozdiel od väčšiny predošlých zápasov sme vstúpili do druhého polčasu dobrou hrou a súperov náskok sme trochu znížili. Taktiež sme dnes hrali na naše pomery dobre v útoku, zahrali sme viacero pekných kombinačných akcií."

Ondrej Nebus - krídlo AS

"Zápas sme začali dobrou obranou a v útoku sa nám tiež darilo. No mali sme veľa zbytočných strát, ktoré súper dokázal veľmi jednoduchými nájazdami na kôš pretaviť na body. Zo strát sme sa už nevedeli spamätať."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Akadémia 7.10.2025

Akadémia | Víťazstvo v I. lige žien, staršie žiačky zdobila nezlomnosť

Akadémia BK AS Trenčín má za sebou ďalší súťažný víkend. V troch...

Zápas 4.10.2025

Tipos EXZ | Prehra na palubovke majstrovských Piešťan

Basketbalistky BK AS Trenčín prehrali v zápase 3. kola základnej časti Tipos Extraligy...

Zápas 2.10.2025

Tipos EXZ | Veľkého favorita sme trápili až do konca

V zápase 2. kola Tipos Extraligy žien sme podľahli veľkému favoritovi Young Angels...

Akadémia 2.10.2025

Akadémia | Dve víťazstvá mladších žiakov, jedno pre starších žiakov

Akadémia BK AS Trenčín má za sebou prvý súťažný víkend. V ôsmich...

Mercedes  Keraming  Bassta  SunBus  Biohem  lizard  365 potraviny  GreenWay  Antes  Spicybrown  Origos  Aesko kantína Transdev  TSK  Kúpele Trenčianske Teplice  generali  Yellow Point  Pastamania  Lucka  Kebabizna  Megawatts  Mesto Trenčín  Tipos  Športová škola Trenčín