Aktuálne 14.11.2023

Mladí muži sa proti Žiline rozbehli až v druhom polčase

V nedeľu 12.11.2023 privítali mladí muži do 23 rokov na domácej palubovke tím TSM Slávia Žilina.

Od začiatku zápasu mali zverenci trénerky Márie Felixovej problém popasovať sa najmä s fyzickou prevahou súpera v podkošovom priestore. Súper si preto spravil už po prvej časti hry náskok 29:14, na polčase to bolo už 51:28. Po prestávke začali byť naši hráči aktívnejší v obrane a hlavne v poslednej štvrtine dokázali súpera predčiť aj bodovo. Túto časť hry vyhrali 27:20 a ubránili aj nepopulárnu stovku.

• BK AS Trenčín - TSM Slávia Young Men Žilina 65:97

Body AS: Nebus M. 16, Nebus O. 16 (4 trojky), Tomík 7, Repka 6, Pabiš 6, Heleš 6, Greguš 6, Závodský R. 2.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Zápas proti Žiline by som rozdelila na dve časti. Prvý polčas sme vôbec nehrali našu hru, len sme doslova behali za súperom a robili sme to, čo nám dovolil. V obrane sme ho nechávali dávať ľahké koše či už z protiútoku alebo postavenej hry. V útoku sme hrali bez pohybu, viac menej sme sa presadzovali po individuálnych činnostiach. V druhej časti po polčase sme síce začali s niekoľkými ľahkými stratami pri prechode cez pressing súpera, po timeoute sme sa ale dokázali upokojiť a začali sme hrať zodpovedne a dôsledne. Začali sme využívať prihrávky na pivotov čím sme rozpohybovali celú obranu súpera. V poslednej štvrtine sme stratili iba jednu loptu, čo nám ukázalo, že aj proti kvalitnejším tímom dokážeme hrať zodpovedne a odvážne, čo ukazuje aj skóre v tejto časti hry. Verím, že na toto nadviažeme do ďalšieho dôležitého zápasu už túto nedeľu vo Svite."

Rafael Ján Tomík - krídlo AS

"Zápas proti Žiline bol už od začiatku náročný, protihráči vytvárali dobrý tlak na loptu. Problém nám väčšinou robil prechod cez polku a rýchle protiútoky, kde sme podostávali veľa košov. Myslím si, že v útoku neboli veľké chyby, snažili sme sa hýbať od lopty, ale najmenej hrávame s našimi pivotmi, čo musíme ďalšími tréningami zlepšiť. Prihrávky na pivotov viac rozšíria hru a máme viac možností."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka