Aktuálne 26.10.2023

Mladí muži s vybojovanou výhrou už v druhom kole

Mladí muži do 23 rokov sa v nedeľu 22.10. predstavili na domácej palubovke proti prvoligistovi z Levoče.

Zverenci trénerky Márie Felixovej mali v zápase slabší začiatok kedy nechali súpera spraviť si 8 bodový náskok 18:10. Následne však krok po kroku náskok hostí stiahli a na polčase prehrávali už iba o jeden bod 28:29. Po prestávke sme mohli vidieť úplne vyrovnanú hru, keď táto štvrtina skončila nerozhodne a všetko sa išlo rozhodovať v poslednej desaťminútovke. V nej sa naši chlapci dostali do mierneho vedenia, ktoré hlavne dobrou obranou udržiavali až do napínavého záveru, kde rozhodovali každé sekundy. Súper ešte stihol vystreliť dlhú strelu od polovice ihriska, avšak nepresne a preto sa naši mladí muži mohli tešiť z prvej výhry.

• BK AS Trenčín - BK Slovenský Orol Levoča 63:60

Body AS: Repka 18 (10 doskokov), Nebus O. 12, Ďorďai 10 (10 získaných faulov), Nebus M. 9, Heleš 8, Pabiš 6.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Pred zápasom sme si povedali, že to musí byť hlavne o dobrej obrane a nesmieme dovoliť súperovi skórovať viac ako 22 bodov na štvrtinu, keďže vieme, že často dostaneme viac ako 100 bodov a s takým skóre zápasy vyhrať nedokážeme. Už v prvej časti hry chalani ukázali, že sú pripravení pobiť sa o každý centimeter na ihrisku, aj napriek tomu, že nám nevychádzal útok. V priebehu zápasu sme menili typy obrán, na čo moji hráči výborne reagovali, naopak súpera sme tým citeľne spomalili, čo nám hralo do karát. V útoku sme hrali veľmi pekne kolektívne, ale aj individuálne, presne tak, ako sme to v tom momente potrebovali. Za zlepšenie považujem aj zníženie počtu stratených lôpt - 17, čo ukazuje ich koncentrovanosť v zápase, taktiež sme zlepšili odstavovanie po strele. Som veľmi rada, že moji hráči ustáli to stretnutie ako fyzicky tak aj mentálne. Gratulujem chalanom ku vydretej výhre a verím, že im to dodá energiu do ďalších zápasov."

Ondrej Nebus - rozohrávač AS

"Zápas sme začali dobrou obranou, ktorú sa nám podarilo udržať do konca zápasu. Ako tím sme dodržiavali úlohy, ktoré sme mali, naši podkošoví hráči sa nebáli pod košom pobiť o loptu, rozohrávači a krídla veľmi pekne spolupracovali s podkošovými hráčmi. V obrane sme si pomáhali, trénerka nám zadala v každom útoku čo a ako máme brániť a to sme dodržiavali a súper na to ťažko hľadal odpoveď. V závere sme udržali pevné nervy, a aj napriek niektorým zbytočným chybám sa nám náskok podarilo udržať. Zápas nám dal veľa skúseností a všetci chalani sa predviedli ako dokážu bojovať za tím. Lavička vždy dodávala veľa energie do ihriska a každý ktorý nastúpil do zápasu dal všetko čo vedel."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka