Aktuálne 7.11.2023

Mladí muži držali krok s extraligovým "béčkom" Prievidze iba v prvom polčase

V nedeľu 5.11.2023 odohrali tretí zápas naši mladí muži do 23 rokov na palubovke Prievidze.

Od začiatku stretnutia sa hráči trénerky Márie Felixovej držali skúseného súpera iba na rozdiel pár bodov, kedy v polovici prvej štvrtiny prehrávali 8:12, do konca prvej desaťminútovky vyrovnali na 21:21. Vyrovnaný súboj bol aj v priebehu druhej časti hry až do stavu 33:33. Do polčasu si domáci spravili mierny náskok 49:42. Po prestávke došli našim hráčom sily z čoho pramenilo aj slabé percento v zakončeniach. V priebehu tretej časti hry trafili iba 4 body, čím sa zápas definitívne rozhodol. V štvrtej štvrtine síce naši hráči bojovali do konca, rozbehnutého súpera už zastaviť nedokázali.

• BC Prievidza - BK AS Trenčín 107:59

Body AS: Nebus O.13, Michálik 11, Heleš 10, Ďorďai 8, Repka 8, Tomík 7, Nebus M.2.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Tím z Prievidze bol pre nás veľkou neznámou, keďže sme sa s nimi v minulom ročníku nestretli. Neočakávali sme však jednoduchý zápas, keďže na súpiske figuruje niekoľko hráčov z extraligového tímu. Prvý polčas sme hrali zodpovedný basket s dobrou obranou, taktiež v útoku sme sa vedeli presadiť aj cez celoplošný pressing. Po polčase súper proti nám postavil do podkošového priestoru väčšiu kvalitu, taktiež čo sa kilogramov týka, a tam sme už na nich nestačili. Opäť sme pohoreli na odstavovaní po strele, z čoho sme dostali veľa ľahkých košov spod koša, a na zaisťovaní rýchleho protiútoku. Aj napriek vysokému rozdielu v skóre si nemyslím, že sme odohrali zlý zápas, mali sme však veľmi nepresnú streľbu. Máme teda stále na čom pracovať."

Michal Heleš - pivot AS

"Veľmi ma mrzí, že sme zahrali takýto výsledok. Prievidza je silné družstvo, no myslím si, že keby nás nebolo 8 zahrali by sme si vyrovnanejší basket. Prvý polčas bol dobrý, dobre sme bránili, dobre sme útočili, ale chýbali nám obranné doskoky, z ktorých vzniklo veľa zbytočných bodov. Od druhého polčasu sa začala ukazovať únava našich hráčov a poľavili sme aj v obrane aj v útoku. Prehrali sme hlavne na obranných doskokoch a na zlej obrane rýchlych protiútokov."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka