Aktuálne 20.10.2021

Kadetky ukázali proti Ivanke veľký progres

Kadetky odohrali počas víkendu dva zápasy proti Ivanke pri Dunaji.

V sobotu naše dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia vycestovali na zápas do Ivanky pri Dunaji. Baby dokázali so súperkami držať krok až do polovice druhej štvrtiny kedy bolo skóre 18:18. Následne domáce hráčky ukázali svoju kvalitu v celoplošnej obrane a získali pár lôpt čím si vytvorili náskok. Naše dievčatá sa však nevzdávali a v druhej polovici zápasu súperkám nič nedarovali zadarmo, o čom svedčí aj vyhratá posledná štvrtina.

  • BK Klokani Ivanka pri Dunaji : BK AS Trenčín 74:46

Body AS: Makovcová 13 (11 doskokov), Grellová 12, Žililnčanová 9, Kubová 6 (10 doskokov), Nebusová 5, Nemcová 1, Barteková, Császárová, Mišiaková, Seifertová.

Richard Ďorďai - tréner AS:

"Vedeli sme, že nás nebude v Ivanke čakať nič jednoduché. Nastúpili sme opäť v oklieštenej zostave, no o to viac bojovne sme sa k zápasu postavili. Počas celého zápasu sme držali krok so súperom a výsledok ani z ďaleka nezodpovedá priebehu. Pri predstave, že ešte pred pár mesiacmi sme s týmto istým súperom prehrali o 88 bodov ma obrovský progres v hre veľmi teší."


Na druhý deň sme privítali súperky z Ivanky u nás na Sihoti. Očakával sa podobný priebeh zápasu, čo naše dievčatá predviedli už počas prvej štvrtiny, ktorú vyhrali. Osudnou sa nám stala druhá časť hry, kde domáce hráčky stratili príliš veľa lôpt a súperky si vytvorili náskok v skóre, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. V druhom polčase sa naše dievčatá nevzdali a predviedli pekný kolektívny výkon, zakončený vyhratou poslednou štvrtinou. 

  • BK AS Trenčín : BK Klokani Ivanka pri Dunaji 59:89 

Body AS: Makovcová 15 (16 doskokov), Grellová 13, Dobiašová 12, Kubová 7, Császárová 6, Žilinčanová 2, Nebusová 2, Nemcová 2, Mišiaková, Oriešková, Seifertová.

Richard Ďorďai - tréner AS:

"V nedeľnej odvete sme chceli zopakovať dobrý výkon zo soboty, čo sa nám aj podarilo. Viem, že je rozdiel pre mnohých možno príliš veľký, no pre nás znamená mnoho. Som strašne rád, že dievčatá pokračovali v tom, čo sme ukázali v sobotu v Ivanke. Lepšie odstavovanie a rýchly protiútok nás zdobilo počas tohto zápasu. Je len škoda, že sme neudržali tento trend v 2.štvrtine, ktorú sme prehrali o 25 bodov a to v podstate o zápase rozhodlo. Je ale pre mňa veľkým potešením, že sme dokázali 2 štvrtiny v zápase zvíťaziť. Toto sú malé kroky, ktoré robíme a verím, že pri poctivej práci sa dočkáme aj prvého ligového víťazstva. Toto družstvo na to určite má. Som na dievčatá hrdý."


Najbližšie sa naše kadetky predstavia 30.-31.10.2021 proti Starej Turej.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 24.11.2021

Sympatický výkon starších žiačok

Staršie žiačky odohrali na Sihoti v sobotu 20.11.2021 zápas proti Spišskej Novej Vsi.

Aktuálne 24.11.2021

Trnava bola nad sily juniorov

Juniori odohrali v nedeľu 21.11.2021 zápas v Trnave.

Aktuálne 23.11.2021

Starší žiaci s ďalším víťazstvom

Starší žiaci počas soboty 20.11.2021 vycestovali do Bratislavy na dva zápasy.

Aktuálne 16.11.2021

Kadeti s prvou výhrou v sezóne

Kadeti odohrali počas víkendu 13.-14.11.2021 zápasy proti tímom Karlovky Bratislava.

Sitka  Terajsok  Mesto Trenčín  Emea Kúpeľné pivo  Bassta  Mercedes  Farma Kameničany  SunBus  Biohem  Unotech  Respect