Aktuálne 11.5.2022

Kadeti ukončili sezónu tromi zápasmi za tri dni

Kadeti odohrali v piatok 6.5.2022 dohrávku zápasu proti Karlovke a cez víkend cestovali do Levíc a Komárna.

Náročná úloha čakala posledný predĺžený víkend našich kadetov pod vedením trénera Tomáša Nebusa. V piatok privítali na domácej palubovke družstvo z Karlovky, s ktorou im chýbala dohrávka tohto zápasu. Od začiatku sa viac presadzovali práve hosťujúci hráči, ktorým vychádzala streľba z blízkych aj ďalekých vzdialeností a vyhrali tak prvú časť hry 13:5. Naši chlapci sa vedeli o čosi viac presadiť v druhej štvrtine, stále to však na dobre hrajúcich Bratislavčanov nestačilo a do polčasovej prestávky odchádzali s 15-bodovým mankom. Tretiu časť hry sa našim hráčom podarilo vyhrať, najväčší zlom prišiel v poslednej štvrtine, kde hostia strelili až 31 bodov a uštedrili našim chlapcom veľkú príučku v tom, že je potreba nevzdávať sa a bojovať až do konca.

• BK AS Trenčín - MBK Karlovka Bratislava 42:76

Body AS: Tomík 14, Heleš 12, Gajdoš 6, Pabiš 5, Greguš 3, Králik 2.

Tomáš Nebus - tréner AS

"Bol to náš posledný domáci zápas, chceli sme využiť naše domáce prostredie a chceli sme hrať vyrovnaný zápas s kvalitným súperom. Hrať vyrovnaný zápas v prvej štvrtine s kvalitnými súpermi pokladám za veľmi dôležité, pretože súper nastúpi vždy s tou najlepšou zostavou. Chceme hrať vyrovnané prvé štvrtiny aj s tými najlepšími družstvami. V tomto zápase sa nám to podarilo, škoda len, že sme boli strelecky málo produktívny. Nedarilo sa nám v útoku, mali sme aj trochu smoly a nepremenili sme ani voľné strely. V obrane sme konečne hrali zodpovedne a udržali sme súpera v prvej štvrtine na 13 bodoch. Polčas sme prehrali o 15 bodov. Podarilo sa nám však vyhrať 3. štvrtinu 16:13 a chceli sme dramatickú koncovku. Postupne sa však ukázala vyššia kvalita na strane súpera a dramatická koncovka napriek našej snahe sa nekonala. Za nasadenie v obrane a vyrovnaný priebeh väčšiny zápasu môžem chlapcov pochváliť."

Samuel Pabiš - hráč AS

"Myslím si, keďže to bol náš posledný zápas doma, že sme predviedli vcelku dobrý výkon proti dobrému tímu. Od začiatku sme veľmi dobre bránili a nepustili sme súpera k ľahkým košom. Aj napriek dobrej obrane nám skoro vôbec nepadali strely z voľných pozícii. V ďalších častiach hry sme poľavili v obrane a prehrali sme so skúsenejšou Karlovkou."

V sobotu vycestovala rovnaká partia hráčov na zápas do Levíc. S týmto súperom odohrali naši chlapci veľmi vyrovnané zápasy, preto sa očakával podobný priebeh aj tentokrát. Prvá štvrtina sa v tomto zápase ukázala ako kľúčová, keďže nám súper nastrieľal až 26 bodov a prehrali sme ju o 10 bodov. V druhej časti hry mali o 2 body navrch naši chlapci, v tretej zase o 2 body vyhral súper. Pred poslednou štvrtinou naši hráči prehrávali o desať bodov a domácim sa aj túto časť podarilo vyhrať o dva body. Domácu tesnú prehru sa tak našim chlapcom nepodarilo súperovi vrátiť.

• ŠBK Junior Levice - BK AS Trenčín 69:57

Body AS: Pabiš 17, Heleš 15, Gajdoš 11, Greguš 6, Tomík 5, Stručka 3.

"V tejto sezóne to už bol náš 4 vzájomný zápas. Všetky predchádzajúce zápasy skončili minimálnym bodovým rozdielom. Bol to opäť pekný vyrovnaný zápas. Prehra nás mrzí, mali sme ambíciu vyhrať, ale dostali sme príliš veľa jednoduchých košov. Upozorňovali sme našich hráčov na dvoch nebezpečných hráčov súpera, ale nepomohlo to. Nevedeli sme si vypomôcť pri ich bránení zo slabej strany. Nevadí...učíme sa, že basketbal je aj o taktike. Ak by sme v tomto zápase viac rozmýšľali, mohli sme byť úspešní my!"

Adam Greguš - hráč AS

"Keďže sme vedeli, že je to jeden z posledných zápasov sezóny, tak sme chceli ísť do zápasu s tým, že si ho ideme užiť a pokúsime sa ho vyhrať keďže v poslednom vzájomnom stretnutí sme na konci súperovi tesne podľahli. Zápas sa spočiatku aj napriek chybám a nešťastnému útoku vyvíjal celkom vyrovnane, čo sa nám na určitú dobu darilo aj udržiavať. Žiaľ približne od polovice zápasu si súper spravil 10 bodový náskok po pár rýchlych košoch a to sa nám už nepodarilo zvrátiť. Myslím, že zápas citeľne ovplyvnila neúspešnosť našej streľby a hlúpe chyby v obrane, čo nám opäť ukázalo, na čom mimo sezóny musíme všetci popracovať. Táto prehra nám určite priniesla jemné sklamanie, ale zároveň aj poučenie do ďalších zápasov."

Na posledný ligový zápas aktuálnej sezóny vycestovali naši chlapci na palubovku vedúceho tímu tabuľky. Komárno sa už od začiatku prezentovalo pekným rýchlym a fyzickým basketbalom a už po prvej časti hry nám ušlo o 15 bodov. V druhej štvrtine sa naši chlapci vedeli súperovej hre prispôsobiť a boli im vyrovnaným súperom, dokonca túto štvrtinu naši hráči vyhrali o 2 body. V tretej časti hry sme si nevedeli poradiť hlavne s výškovou prevahou pod košom domácich hráčov, avšak aj napriek tomu sa nevzdávali a predvádzali bojovný výkon až do konca zápasu.

• BBA Komárno - BK AS Trenčín 86:55

Body AS: Pabiš 15, Gajdoš 12, Heleš 9, Tomík 8, Greguš 5, Halama 4, Stručka 2.

"Posledný zápas tejto sezóny sme odohrali v Komárne s najlepším družstvom našej skupiny. Bol to už náš tretí zápas v priebehu troch dní a chceli sme ho odohrať zodpovedne a basketbalovo. Výborný pohyb hráčov súpera bez lopty je pre nás zatiaľ nedosiahnuteľný sen, rovnako odstavovanie a spolupráca krídiel a pivotov. Takéto zápasy musíme využiť na sledovanie základných herných činností súpera, pretože sa chceme čo najviac naučiť. S trochou humoru môžem povedať, že naše ciele v tomto zápase sme splnili, lebo sme nedostali stovku a dali sme viac ako 50 bodov...:) Komárnu gratulujem k zaslúženému víťazstvu aj k 1. miestu v našej skupine a postupu do baráže. Naším chlapcom ďakujem za celú sezónu."
Martin Halama - hráč AS
"Tento zápas bol posledný sezóny, na ktorom som sa mohol ako starší žiak zúčastniť, a tak som túto šancu využil. Po prvých minútach získal náš súper dostatočný náskok, aby za neho mohli nastúpiť aj lavičkoví hráči. Bolo rozhodnuté. Nás nebolo toľko čo ich, takže sme si zahrali pomerne všetci. Keď sme už nebojovali o víťazstvo, atmosféra sa čiastočne odľahčila a osobne sa mi hralo omnoho lepšie. Stále mi však chýbala kondička, preto to plánujem toto leto napraviť. Po zápase som bol rád, že sme sezónu nezakončili potupnou prehrou, a že mi padli zo dva koše aj napriek dobrej obrane súpera."

Čoskoro sa na našom webe dočítate celkové hodnotenie sezóny 2021/22 družstva kadetov.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA