Aktuálne 16.11.2021

Kadeti s prvou výhrou v sezóne

Kadeti odohrali počas víkendu 13.-14.11.2021 zápasy proti tímom Karlovky Bratislava.

Družstvo kadetov doplnené o starších žiakov vycestovalo v sobotu na zápas proti bratislavskej Karlovke "B". Hráči pod vedením trénera Tomáša Nebusa začali zápas veľmi dobre, keď už po prvej štvrtine vyhrávali o 11 bodov. V podobnom rytme sa hral aj zvyšok zápasu, v ktorom naši chlapci nenechávali nič na náhodu a každú štvrtinu vyhrali aspoň o 6 bodov. Disciplinovaným výkonom sa tak zaslúžili o prvé víťazstvo v sezóne.

  • MBK Karlovka Bratislava "B" - BK AS Trenčín 40:71

Body AS: Pabiš 20, Pira 10, Heleš 9, Sollár 8, Suchý 6, Barniak 5, Stručka 4, Tomík 4, Závodský R.3, Greguš 2.

Tomáš Nebus - tréner AS

"Konečne to prišlo. Po vyhratých štvrtinách a polčasoch v predchádzajúcich zápasoch zaznamenali naši kadeti aj prvé víťazstvo. Pre ich vlastné sebavedomie a pre motiváciu do ďalších tréningov pokladám túto výhru za veľmi dôležitú. Zahrali si všetci 11 hráči, s ktorými sme do Bratislavy na zápas s Karlovkou prišli, vrátane troch hráčov, ktorí hrajú ešte stále v mladšej kategórii za starších žiakov. Chlapcom gratulujem a dúfam, že im víťazstvo zachutí a pribudnú ďalšie."V nedeľu na našich kadetov čakal ťažší súper - "Áčko" Karlovky. Začiatok zápasu našim vôbec nevyšiel a prvú časť prehrali až o 14 bodov. Do polčasu si súper svojou agresívnou obranou spravil pohodlný náskok o 29 bodov. V druhom polčase naši hráči zlepšili útočnú efektivitu, slúžilo to však len na miernu úpravu výsledku.

  • MBK Karlovka Bratislava "A" - BK AS Trenčín 80:36

Body AS: Pabiš 12, Heleš 4, Greguš 4, Stručka 4, Barniak 4, Pira 3, Tomík 3, Králik 2.

Tomáš Nebus - tréner AS

"Z priebehu zápasu som sklamaný, pretože sme nezachytili úvod zápasu aj napriek tomu, čo sme si povedali pred zápasom, naša prvá päťka prehrala už prvú štvrtinu vysoko 21:7. Toto sa nám jednoducho nesmie stávať! Pretože si myslím, že už máme potenciál hrať vyrovnaný zápas aj s kvalitnými družstvami, čo sme už niekoľkokrát potvrdili. Súperova obrana fungovala výborne, zavreli nám priestor pod košom a my musíme do budúcnosti popracovať na streľbe za tri body. Nepremenili sme veľký počet aj voľných trojkových striel a preto sme prehrali."

Samuel Pabiš - najlepší strelec AS

"Po víkende mám zo zápasov veľmi dobrý pocit. Odohrali sme dva kvalitné zápasy, v ktorých sme zažili dva typy obrán a mohli sme vidieť ako sa veľmi ťažko hrá do pressu po celom ihrisku. Samozrejme ma najviac teší naše prvé víťazstvo proti Karlovke "B", kde sa ukázala naša práca v tréningoch. Určite sme v týchto dvoch zápasoch získali cenné skúsenosti, ktoré nám pomôžu v ďaľších náročných zápasoch."


Najbližšie sa naši kadeti predstavia na domácej palubovke 27.-28.11. proti Komárnu a Leviciam.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 7.1.2022

Basketbalisti mesiaca november 2021

Vyhlásenie basketbalistov mesiaca NOVEMBER.

Aktuálne 23.12.2021

Vianočný rozhovor

Blížia sa najkrajšie sviatky roka, tak sme pre Vás pripravili sviatočný rozhovor s kapitánmi našich tímov.

Aktuálne 24.11.2021

Sympatický výkon starších žiačok

Staršie žiačky odohrali na Sihoti v sobotu 20.11.2021 zápas proti Spišskej Novej Vsi.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts Araver lizard