Aktuálne 13.9.2021

Juniori začali sezónu kvalifikačnými zápasmi

Počas piatka 10. 9. a soboty 11. 9. sa naši juniori pod vedením trénerky Márie Felixovej predstavili na prvom kvalifikačnom turnaji celoslovenskej súťaže v Trnave.

V novej basketbalovej sezóne 2021/22 sa u chlapčenských kategórií vytvorila novinka v podobe rozdelenia tímov na dve skupiny Gold a Silver, a teda kvalitné a menej kvalitnejšie tímy. Tomu predchádzajú v každej kategórii dva kvalifikačné turnaje o Gold skupinu, do ktorej sme prihlásili aj naše tímy. Všetky kluby na Slovensku mali na výber či sa prihlásia priamo do slabšej Silver skupiny alebo budú bojovať o lepšiu Gold skupinu. My sme si vybrali tú náročnejšiu cestu, avšak je to predovšetkým hlavne kvôli možnosti konfrontácie so silnými tímami, a taktiež pre možnosť odohrať veľkú porciu zápasov za pomerne krátke obdobie. 


Prvý turnaj sa konal v Trnave a naši juniori hneď na úvod sezóny nastúpili proti dvom najväčším favoritom celej súťaže. V piatok si zmerali sily s juniormi zo Serede. So súperom sme dokázali držať krok iba do stavu 8:7, potom sme sa však proti celoplošnej obrane nedokázali výraznejšie presadiť a hráči zo Serede svoj náskok postupne navyšovali. Určite však treba na našej strane zlepšiť obranu trojkovej streľby, kde sa súper úspešne trafil až 17 krát. Ako pozitívum si môžeme z tohto zápasu vziať zlepšené odstavovanie a obranný doskok, ktorý nám robil problémy na domácom Memoriáli dva týždne naspäť.

BK Lokomotíva Sereď - BK AS Trenčín 115:40

Body AS: Nebus O. 9, Nebus M. 8 ( 11 doskokov ), Briatka 5, Ďorďai 4, Pabiš 3, Stručka 3, Hlucháň 3, Studený 3, Heleš 2.


V sobotu naši chlapci nastúpili proti Interu Bratislava. Minulosezónny víťaz bol pre nás takisto veľkou výzvou, a chceli sme popracovať hlavne na činnostiach, ktoré nám nefungovali v predošlom zápase. Zlepšili sme obranu na trojkovom oblúku, avšak sme mali problém s výrazne väčšou fyzickosťou súpera, kde sme ho nedokázali odstaviť v podkošových súbojoch. V zápasoch sa nám nešťastne zranili až traja hráči, do zápasu tak nastúpili na väčšiu minutáž aj chlapci, ktorým skúsenosti z takýchto zápasov ešte chýbajú. Pochvalu si zaslúži konkrétne Adam Greguš, ktorý sa dokázal chytiť pozície prvého rozohrávača a aj proti celoplošnej obrane zvládol s rozumom preniesť loptu na útočnú polovicu. Teší nás aj zlepšená kolektívna obrana, pretože sme si ju proti tomuto tímu zlepšili o vyše 30 bodov naproti zápasu z júna.

  • BK AS Trenčín - BK Inter Bratislava 30:96

Body AS: Nebus M. 12, Heleš 4, Pabiš 4, Stručka 4, Briatka 2, Hlucháň 2, Oláš 2.


V dohrávke zápasu s tímom MBK Karlovka Bratislava, ktorá sa kvôli zraneniam presunula na stredu 15. 9 . sa naši chlapci postarali o veľmi príjemný basketbalový zážitok. Zápas sme začali bez rešpektu zo súpera a darilo sa nám presadiť aj proti ich agresívnej obrane. V druhej štvrtine sme so súperom dokázali držať krok a na polčasovú prestávku sme odchádzali iba s 9 bodovým mankom. Aj napriek bojovnému výkonu v druhom polčase sme sa nevedeli presadiť v streľbe spod koša, kde sme minuli až príliš veľa čistých pozícií čo súper následne trestal rýchlymi protiútokmi. Aj napriek prehre bolo u našich juniorov viditeľné zlepšenie v činnostiach, ktoré nám robili problémy v predošlých zápasoch.

  • MBK Karlovka Bratislava - BK AS Trenčín 76:62

Body AS: Nebus M. 15, Studený 14, Ďorďai 9, Nebus O. 8, Heleš 6, Briatka 4, Michálik 3, Oláš 2, Pabiš 1.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 20.10.2021

Kadetky ukázali proti Ivanke veľký progres

Kadetky odohrali počas víkendu dva zápasy proti Ivanke pri Dunaji.

Aktuálne 18.10.2021

Kadetom cez víkend chýbali malé krôčky k vytúženým výhram

Cez víkend sa na Sihoti predstavili naši kadeti pod vedením trénera Tomáša Nebusa.

Aktuálne 18.10.2021

Žiačky odštartovali sezónu proti Banskej Bystrici

V nedeľu 17.10.2021 odohrali naše žiačky dva zápasy proti Banskej Bystrici.

Aktuálne 13.10.2021

Prvá víťazná stovka, napínavé súboje a odchod na zápas o piatej ráno

Prvé zápasy Silver ligy starších žiakov a juniorov, vyhraté polčasy,...

Sitka
 Mesto Trenčín  Emea Kúpeľné pivo  Bassta  Mercedes  Farma Kameničany  SunBus