Aktuálne 28.9.2021

HISTORICKY PRVÉ LIGOVÉ VÍŤAZSTVO V NAŠOM KLUBE

STARŠÍ ŽIACI ZVÍŤAZILI V ZÁPASE NAD SENCOM !!!

V nedeľu 26.9.2021 naši starší žiaci s trénerom T. Nebusom vycestovali do Serede na zápas kvalifikačnej skupiny Gold - západ, kde sa postarali o klubovú senzáciu. 

  • BK AS Trenčín - Levy Senec 77:46

Body AS: 

Tomík 21 (14 doskokov), Závodský R. 15 (15 doskokov), Halama 15 (11 doskokov), Sollár 14, Krchňavý 4 (12 doskokov), Grbálik M. 4, Závodský M. 2, Grbálik T. 2, Ďurián, Svetlík.

Ku zápasu sa vyjadril priamo z centra diania tréner Tomáš Nebus: 

"Dnešný zápas so Sencom bol v úvode veľmi vyrovnaný, prvú štvrtinu sme vyhrali iba o bod a polčas sme vyhrali iba o tri body 28:25. O to viac ma teší, že sa nám ho podarilo nakoniec vyhrať vysokým rozdielom. Naši chlapci začínajú chápať, ako dôležité sú v basketbale viaceré pre laika "neviditeľné" činnosti ako sú obranné a útočné doskoky, clony, či pohyb bez lopty. V tomto zápase sme dokázali hráčov súpera odstavovať od lopty (vytvoriť si pozíciu pre úspešný doskok ešte pred doskokom odrazenej lopty z neúspešnej strely - poz. red.). Na tréningoch aj pred zápasom sme hráčom prízvukovali, že toto je naša najväčšia slabina. Môžem s radosťou konštatovať, že dnes to bola naša silná stránka. Mali sme počas zápasu viac ako 65! doskokov, čo bol jednoznačne fakt, ktorý rozhodol zápas v náš prospech. Počas zápasu sa hráči na lavičke striedali v písaní hernej štatistiky a pomaly si všetci začínajú uvedomovať, aké dôležité sú okrem samotných bodov aj ďalšie herné činnosti pre úspešný vývoj zápasu. Spoločne si okrem úspešných strelcov zapisovali počet doskokov, získané fauly, stratené lopty, blokované strely, získané lopty a pod. Dokázali sme konečne využívať aj tzv. "dobré" fauly a eliminovali sme ľahké koše súpera a prinútili sme ho strieľať z väčších vzdialeností. Najviac ma teší solídna hra v útoku, kedy naši hráči využívali clony a uvoľňovali sme sa zlepšeným pohybom aj bez lopty. Dnes bol každý hráč nebezpečný pre obranu súpera a pridali sme aj úspešnú streľbu zo stredných vzdialeností. Pre chlapcov je dnešné prvé súťažné víťazstvo veľmi cenné pre ich hernú sebadôveru a pre nás všetkých v klube BK AS Trenčín je to "malý-veľký" krok k návratu Trenčína na basketbalovú mapu Slovenska! "


Od znovuobnovenia klubu a tiež od prvého tréningu BK AS Trenčín ubehlo od 19.12.2019 presne 647 dní, a presne toľkoto dní náš klub čakal na moment prvého ligového víťazstva. Veríme, že práve táto výhra odštartovala ďalšie, a že sa v tejto sezóne budú naše hráčky a hráči tešiť z podobných úspechov častejšie. :) 

GRATULUJEME!


Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 24.11.2021

Sympatický výkon starších žiačok

Staršie žiačky odohrali na Sihoti v sobotu 20.11.2021 zápas proti Spišskej Novej Vsi.

Aktuálne 24.11.2021

Trnava bola nad sily juniorov

Juniori odohrali v nedeľu 21.11.2021 zápas v Trnave.

Aktuálne 23.11.2021

Starší žiaci s ďalším víťazstvom

Starší žiaci počas soboty 20.11.2021 vycestovali do Bratislavy na dva zápasy.

Aktuálne 16.11.2021

Kadeti s prvou výhrou v sezóne

Kadeti odohrali počas víkendu 13.-14.11.2021 zápasy proti tímom Karlovky Bratislava.

Sitka  Terajsok  Mesto Trenčín  Emea Kúpeľné pivo  Bassta  Mercedes  Farma Kameničany  SunBus  Biohem  Unotech  Respect