Aktuálne 23.2.2023

Bystrica vysoko nad sily mladších žiačok

Mladšie žiačky odohrali v sobotu 18.2.2023 dva zápasy v Banskej Bystrici.

Dievčatá pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej v prvom zápase síce strelili prvé dva koše stretnutia, potom sa však všetky výsledkové nádeje rozplynuli. Po prvej štvrtine bol stav 14:6, na polčase 34:10. V druhom polčase sa našim hráčkam v útoku ešte viac nedarilo, naopak súperky svoj náskok pohodlne navyšovali.

V druhom zápase boli naše dievčatá ešte o čosi nešťastnejšie, keď sa im prvé bodíky podarilo trafiť až v polovici druhej štvrtiny. Zápas mal takmer totožný priebeh, preto veríme, že naše hráčky sa z týchto stretnutí poučia a zároveň im dodajú potrebnú motiváciu do ďalších dní.

• Slávia ŠKP Banská Bystrica - BK AS Trenčín 62:14

Body AS: Kohútová 6, Liptáková 4, Bernátová 2, Vrtíková 2.

• Slávia ŠKP Banská Bystrica - BK AS Trenčín 61:8

Body AS: Liptáková 6, Kohútová 2.

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Sobotňajšie zápasy sa dajú vystihnúť jedným slovom: sklamanie. Dievčatá predviedli najslabší výkon. V prvej štvrtine sme nastúpili veľmi pekne, kde sme dokázali súpera zaskočiť a viedli sme 6:2. Po oddychovom čase súpera sa dievčatá už nevedeli dostať do tempa a súperky nás predčili úplne vo všetkých činnostiach. Naše dievčatá nedodržali žiadne pokyny. Aj keď tri naše hráčky veľmi chceli, nedokázali strhnúť svoje spoluhráčky, aby začali hrať svoju hru. V druhom zápase sme sa úplne vytratili z ihriska. Dúfam, že dievčatá si vstúpia do svedomia a začnú vnímať basketbal ako hru, ktorá ich baví a dokážu pre ňu spraviť oveľa viac, ako predviedli v týchto zápasoch."

Júlia Liptáková - krídlo AS

"Na začiatku prvého zápasu sa nám darilo, dali sme až 3 koše za sebou, ale potom sa niečo stalo a vôbec nám to nešlo. Nevedeli sme si ani nahrať a ani obraňovať, čo súper využil a potom to tak dopadlo. Neviem čo sa stalo, ale mali by sme sa z týchto zápasov poučiť a dúfam, že sa nám podarí Banskú Bystricu niekedy poraziť."

Najbližšie sa naše mladšie žiačky predstavia na domácej palubovke 4.3.2023 proti Ružomberku.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Aktuálne 25.4.2024

Ani domáca palubovka na výhru nestačila

V stredu 24.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas o umiestnenie proti tímu UMB Banská Bystrica.

REPORT MLÁDEŽE - 20.- 21.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v štyroch zápasoch staršie...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA