Aktuálne 30.11.2022

Aj napriek bodovému rekordu, mladí muži v Žiline neúspešne

V nedeľu 27.11.2022 odohrali mladí muži do 23 rokov zápas proti prvoligovej Žiline.

Osmička hráčov trénerky Márie Felixovej nevstúpila do zápasu práve najlepšie, keď dovolili súperovi skórovať hneď z prvých štyroch útokov. Potom sa však čiastočne pozbierali a dokázali sa presadiť hlavne z podkošovej hry a útočných doskokov, nestačilo to však a túto štvrtinu prehrali o 15 bodov. V druhej časti hry naši chalani poriadne zabrali a hlavne v útočnej fáze ukázali, že sa nemienia vzdať bez boja. Túto štvrtinu vyhrali o 5 bodov, takže na polčase bol rozdiel iba o 10 bodov. Po polčasovej prestávke dovolili naši hráči  streliť súperovi až 5 úspešných trojok, čím zmarili svoju šancu na úspech v tomto zápase. Aj napriek tomu, že v poslednej štvrtine hrali naši chalani so súperom vyrovnanú partiu a dokázali sa úspešne presadzovať v útoku, náskok, ktorý si domáci vytvorili sa im už zmazať nepodarilo.

• Academic ŽU Žilina - BK AS Trenčín 108:80

Body AS: Nebus M. 27 (16 doskokov), Ďorďai 13, Michálik 10, Pabiš 8, Minárik 7, Repka 6, Briatka 6, Nebus O. 3.

Mária Felixová - trénerka AS

"Mrzí ma, že takmer v každom zápase necháme súpera aby sa hneď od začiatku bodovo rozbehol, pretože potom stojí veľmi veľa síl takto rozbehnuté družstvo zastaviť. Na to bohužiaľ nemáme ešte toľko skúseností ako takmer všetci naši súperi. Rovnako to bolo aj v Žiline, kedy sme nechali domácich streliť až 29 bodov v prvej štvrtine. Za pochvalu však stojí, že sa v druhej časti hry dokázali dobrou obranou a kolektívnym útokom dostať len na rozdiel jedného bodu 33:34. Potom sme však opäť zlyhali na tom, čo nám robí azda najväčšie problémy a to je obrana na trojkovom oblúku. Dovolili sme Žiline trafiť až 12 trojok, my sme popri tom dali iba dve. Určite ma ale teší, že sme dokázali na palubovke súpera vyhrať jednu štvrtinu, a dovolím si tvrdiť, že tento súper bol zdolateľný, pokiaľ by sme dokázali lepšie eliminovať ich trojkovú streľbu. Na druhej strane, my potrebujeme zvýšiť naše percento v podkošovej streľbe, keďže sme "zahodili" takmer 50% pokusov. Stále je na čom pracovať, už teraz sa teším na sobotný zápas proti Levoči, ktorá taktiež ako my ešte v tejto sezóne neokúsila chuť víťazstva."

Ján Minárik - rozohrávač AS

"V prvom rade by som rád pochválil chalanov, lebo sme hrali omnoho viacej tímovejšie. Rýchle nahrávky a pohyb bez lopty vyústili do jednoduchých akcií hoď a bež, ktoré vychádzali. Snažili sme sa hrať rýchlo a zaskočiť súpera rýchlymi protiútokmi, čo sa nám zopárkrát aj podarilo, ale bolo to neudržateľné tempo, ktoré sa nedalo hrať celý zápas. Spomalenie hry, organizácia a postupné útoky nám nevychádzali úplne podľa predstáv. Nemôžem nespomenúť súperov útok, ktorý robil našej obrane celkom problém aj kvôli tomu, že chalani zo Žiliny dokázali premieňať aj ťažké strely s kontaktom. Ale aj napriek tomu verím, že sme súperovi dali zabrať a dali pocítiť našu prítomnosť v zápase. Spolieham sa na to, že našu tímovú hru ešte zlepšíme, a spoločne budeme naďalej makať aj v nasledujúcich zápasoch."

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu.

Najbližšie sa naši mladí muži predstavia netradične v sobotu 3.12.2022 na domácej palubovke proti Levoči.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.4.2024

Program zápasov | 13. - 14.4.2024

Počas víkendu sa predstaví viacero našich kategórií, na domácej palubovke v Detskom mestečku však iba...

Aktuálne 11.4.2024

3.štvrtina nám zmarila šancu na dobrý výsledok

V stredu 10.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas play off proti tímu CBK Košice.