Aktuálne 7.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 2.- 3.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu odohrali po jednom zápase naši kadeti a mladí muži U23.

Kadeti U17

Hráči pod vedením trénerky Sofie Barboričovej nastúpili do zápasu nadstavby veľmi útočne a po prvej časti vyhrávali 25:21. Druhú časť hry prehrali o 2 body, takže zápas bol stále otvorený pre obe strany. Rozhodujúca bola tretia desaťminútovka, ktorú naši hráči vyhrali 26:11 a spravili si tak dostatočný náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia.

• BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská bystrica 85:68

Body AS: Sollár 25 (11 doskokov), Fischer 19 (10 doskokov), Cyprian 11, Koczkáš T. 10, Koczkáš D. 8, Jonek 5 (11 doskokov), Závodský M. 5, Krátky 2.

Sofia Barboričová - trénerka kadeti AS

"Súpera z Považskej Bystrice sme dobre poznali. Vedeli sme kde majú kvality. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný. Fungovali nám veci v útoku aj v obrane. Využívali sme silu pod košom, chalani sa pekne hľadali, z čoho sme dávali pekné koše. Môžem povedať, že kľúčom víťazstva bola z našej strany tretia štvrtina. Vstúpili sme do nej s plnou energiou. Výborná obrana, výborne útoky, výborná tímovosť a chémia. Takto má vyzerať jedno družstvo, ktoré chce zvíťaziť. Verím, že to do ďalších zápasov zlepšíme, aby to nebola iba jedna štvrtina ale celý zápas.

Jakub Sollár - pivot kadeti AS

"Cieľ zápasu bol jasný, a to vrátiť súperovi tesnú prehru spred skoro 2 mesiacov. Prvý polčas bol vyrovnaný, zlom prišiel v 3. štvrtine, kedy sme zistili čo na súpera funguje, pritvrdili sme v obrane a vyhrávali sme už o 17 bodov. Dobrým kolektívnym výkonom, dobrou obranou a doskakovaním sme dokázali s prehľadom vyhrať a pripísať si prvé víťazstvo v nadstavbe."

Mladí muži U23

Mladí muži pod vedením trénerky Márie Felixovej nastúpili proti víťazovi tabuľky z Košíc. Prvá časť hry bola ešte vyrovnaná a naši hráči predvádzali slušný basketbal, potom sa však ukázali skúsenosti hostí a skóre v ich prospech narastalo.

• BK AS Trenčín - Košice Wolves 50:97

Body AS: Nebus M. 16, Repka 12, Tomík 9, Nebus O.8, Pabiš 2, Novák 2, Ďorďai 1.

Oliver Michálik - krídlo mladí muži

"Zápas s Košičanmi bol pre náš tím výzvou, najmä v oblasti obrany a odstavení. Mali sme problémy s bránením a zastavovaním súperov, čo je oblasť, kde sa potrebujeme zlepšiť. Zlepšili sme návrat do obrany čo je výborné. Bol to náš posledný zápas v základnej časti a hodnotím ho nie veľmi pozitívne."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA