Po prvom zápase proti FK Florku Košice odchádzame s tesnou prehrou.
18:30
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín

FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Lukáš Vrábeľ, Kešelák, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega, Kročko, Filipák, Dominik Vrábeľ.

FBK AS Trenčín: Mészáros – Machara, Dávidek – Klapita, Meliš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda.

Góly Florko Košice: 25. Kešelák (Jakub Blaško), 33. Kročko (Kohút), 48. Halás (Vašíček)

Góly AS Trenčín: 7. Mikolaj (Peter Heleš), 46. Baroš (Peter Heleš)

Vylúčení – 4:2, Presilovky – 2:1, Oslabenia 0:0

Diváci: 128

Komentár

Úvod zápasu poznačila jeho dôležitosť. Oba tímy hrajúce na dve formácie sa oťukávali a nehrnuli sa príliš dopredu. Florko Košice sa snažilo tvoriť hru, naopak hráči AS sa spoľahli poctivú defenzívu a rýchle protiútoky. Jeden taký im vyšiel v 7. minúte keď Helešovu prihrávku pohotovo zo vzduchu trafil Mikolaj a poslal Trenčín do vedenia. Domáci odpovedali zvýšenou aktivitou a nasťahovali sa na dlhé minúty do útočného pásma. Obrana Trenčína však odolala, dvakrát aj za pomoci bránkovej konštrukcie.

Začiatok druhej tretiny poznamenala zrážka Kátlovského s Mészárosom, keď útočník Florka nezavinene vletel do trenčianskeho brankára. Chvíľu sa kvôli ošetrovaniu nehralo, no obaja napokon bez problémov pokračovali v zápase. Hralo sa stále veľmi opatrne, naviac obaja brankári chytali kvalitne, a tak bolo jasné, že veľa gólov v zápase nepadne. Možno kľúčový moment zápasu prišiel na konci 25. minúty. Rýchly protiútok a obrovskú šancu Trenčanov nevyužil Machara, vedenie mohlo byť dvojgólové. Následne chýbal vzadu, a keďže ho nik nezastúpil, prečíslenie dvoch proti jednému zúžitkoval Kešelák a vyrovnal. V polovici zápasu naviac vylúčenie Matejku potrestal Kročko a Florko viedlo 2:1. Ku koncu tretiny mali hráči AS Trenčín podobnú výhodu, keď skoro štyri minúty v kuse hrali o jedného hráča viac. Dvoma presilovými hrami za sebou však pohrdli.

Do tretej tretiny vstupoval AS Trenčín s jednogólovým mankom. Plány na vyrovnanie naštrbilo v 45. minúte päťminútové vylúčenie Petra Heleša za hru so zdvihnutou hokejkou. Štyria statoční sa vyše troch minút hrdinsky bránili náporu Florka, viacero dobrých zákrokov predviedol Mészáros. V 49. minúte už bol ale krátky na Halásovu strelu zblízka, ktorú nedokázal vytesniť mimo priestoru troch žrdí. Trenčania prehrávali o dva góly a zvýšili ofenzívnu aktivitu. Odmenou im bol presilovkový gól Baroša v 56. minúte a v záverečných fázach zápasu bolo všetko otvorené. Ani hra bez brankára, záverečný tlak a šance Mikolaja, Macharu či Matejku ale nepriniesli gólový efekt a z víťazstva sa radovalo Florko Košice. Kľúčovým rozdielom bolo využitie presiloviek, zatiaľ čo hostia využili jednu zo štyroch, domáci premenili obe svoje presilovky na gól, aj keď jedna bola päťminútová.