A-tím 29.9.2019

V repríze minuloročného finále úspešnejší Trenčania.

Mužský A tím si v treťom kole extraligy mužov pripísal po prvý krát v aktuálnej sezóne plný trojbodový zisk po víťazstve nad Záhorskou Bystricou.
2:5 (0:0,0:2,2:3 - 2:5)
Športová hala Záhorská Bystrica
3. kolo, 17:30
Tsunami Záhorská Bystrica vs FBK AS Trenčín

FBK AS Trenčín: Mészáros(Hazucha) – Machara, Dávidek, Klapita, Graclík – Heleš, Matejka, Mikolaj – Mrázik, Mandinec, Kusenda

Vylúčení 2:3 Využité 1:0 Oslabenia 0:0 Divákov 104

Diváci: 104

Komentár

Len desať hráčov a dvaja brankári AS vycestovali na náročný duel do novej arény v Záhorskej Bystrici, ktorá jednoznačne patrí medzi najkrajšie a najlepšie haly na florbal na Slovensku.

Zraneniami a chorobami zdecimovaný tím Juraja Matejku tak nasadil na zápas defenzívnu taktiku, založenú na poctivej obrane. Tri formácie Záhorskej Bystrice sa od začiatku zápasu nevedeli dostať do optimálneho tempa, Trenčania umne blokovali strely a bránili na vlastnej polovičke a čo prešlo na bránku pochytal v zápase výrazná opora brankár Mészáros.

Po prvej časti hry svietilo na tabuli 0:0 a na gól sa tak čakalo až do 25. minúty kedy sa v zápase p prvý krát presadil veterán Mikolaj (napriek tomu že v oficiálnom zápise o stretnutí bol gól pripísaný Mrázikovi). Ten istý hráč úradoval v bránkovisku súpera aj o päť minút, keď krásnou strelou do ľavého vinkla vymietol pavučinky Vilemovej bránky. Vedenie o dva góly vydržalo až do konca druhej tretiny a Trenčania tak mohli ísť do šatne s úsmevom na tvári.

Prvý gól Tsunami zaznamenal hneď na začiatku tretej tretiny Kubovič, ktorý potrestal prísne vylúčenie Heleša v koncovke druhej tretiny strelou na bližšiu tyčku. Florbalistom AS to ale nezobralo vietor z plachiet a snažili sa súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel, čo predviedol famóznym sólom kapitán Matejka – 1:3. Keď v polovičke poslednej časti hry padol Kusendovi do bránky bekhendový pokus z pravej strany, zdalo sa že o víťazstve Trenčanov je rozhodnuté. Iskierku nádeje pre hráčov Záhorskej Bystrice ešte vykresal Machovič, ktorému prihrával Kovaľ do prázdnej bránky po tom, ako krásne vyšachoval rozhodenú obranu AS.

V záverečnej power play súpera síce prišlo k enormnému tlaku, ktorý ale dokázali Trenčani ustáť bez inkasovaného gólu a dokonca necelých štyridsať sekúnd pred koncom zápasu zásluhou Matejku skórovali do prázdnej bránky strelou cez celé ihrisko – 2:5. V stretnutí potešili najmä štyri góly prvej formácie, o ktoré sa postarali dvaja najstarší hráči AS a čistý štít druhej formácie, ktorá neinkasovala ani raz.

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn