Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám predčasne skončila. Zhodnotil nám ju Martin Voštiar, hlavný tréner starších žiakov, dorastencov a juniorov.

Na sezónu sme sa poctivo pripravovali prakticky okamžite po skončení tej predošlej. Zvýšili sme objem tréningov a stanovili sme si jasný cieľ a zámer, za ktorým sme pracovitou cestou išli. Absolvovali sme viacero prípravných zápasov, turnajov a prípravu sme zavŕšili jednodňovým prípravným kempom. Pre chlapcov to bolo niečo nové, niektorí to zvládali lepšie a iní sa s náročným programom popasovali horšie. Celkovo sme spravili veľký posun a progres.

STARŠÍ ŽIACI

Partia okolo kapitána Juraja Blažeja bola naozaj perfektná. Pracovalo sa s nimi veľmi dobre. Sezónu sme odštartovali perfektne, keď sme bez zaváhania vyhrali Slovenský pohár a na víťaznej vlne sme sa držali až do 2. februára 2020. Na tejto kategórii bol naozaj vidieť najväčší progres. Bolo vidieť veľké chcenie a celková kategória mala najväčšiu tréningovú dochádzku a odzrkadľovalo sa to na ich výkonnostnom raste. Výsledkovo sme sa držali na špici tabuľky a mali sme postup na majstrovstvá Slovenska v našich rukách. Mrzí ma, že vzhľadom na celkovú situáciu nemohli chlapci zažiť vytúžené majstrovstvá. Bola by to premiéra pre náš klub a o ich výsledku už sa môžeme len domnievať. O skúsenosti, ktoré by nám ale takýto turnaj dal, sme žiaľ prišli. Každopádne sezóna bola perfektná a ak sa bude s chlapcami pracovať zodpovedne a cieľavedomo naďalej, určite nám vyrastie výborná generácia.

DORASTENCI

V doraste sme zaostali za našimi cieľmi. Vytvorili sme diametrálne odlišné tréningové jednotky na aké boli chlapci zvyknutí z minulej sezóny a výkonnostne sme sa posunuli. Nevedeli sme držať stabilnú výkonnosť a mali sme kolísavé výkony. Tu ak by začala sezóna o niečo neskôr, tak by sme sa držali lepších výsledkov. Dorastenci sa po celkovom analyzovaní zlepšili, čas bol ale u nich dlhší ako u starších žiakov a preto by bola ešte dlhšia príprava vhodnejšia. Postup na majstrovstvá bol cieľom aj tejto kategórii. Nenaplnili sme ho a rozhodli zápasy v ktorých sme prehrali o gól, prípadne remizovali. Vzájomný zápas s Dubnicou nás posunul do nižšej skupiny, kde nás už čakali súperi ako to volám, bez urážky z „centra voľného času“. Výkonnosť si stabilne nevedeli držať starší hráči a nemohli sa predsa spoliehať na starších žiakov. Určite ale s ohľadom na minulú sezónu sme výkonnostne stúpli o level vyššie. 

JUNIORI

Ťažko sa mi hodnotí táto kategória. Veď v klube máme ročníkovo v juniorskom veku len dvoch hráčov a dvoch brankárov. V súťaži sme mali v regióne len jedného súpera a to Púchov. Odohrali sme päť ťažkých zápasov, z ktorých sme dva prehrali a až tri remizovali. Púchov nám ako tím vôbec nesedel. V zápasoch sme viackrát vyhrávali a nevedeli sme to dotiahnuť až do víťazného konca. Vždy nastalo poľavenie v určitej pasáži hry. Boli vidieť skúsenosti hráčov súpera, ktorí pravidelne nastupovali v mužskej extralige a to boli rozhodujúce rozdiely. Chceli sme súťaž vyhrať a postúpiť do baráže o juniorskú extraligu, kde by naši mladší hráči našli lepšie uplatnenie ako v regionálnych súťažiach. Veľké pozitívum bolo, že do zápasov zasiahli až štyria starší žiaci, ktorí sa nestratili a boli veľkým prínosom. Za zmienku stojí aj pravidelné nastupovanie Adama Wágnera v mužskom Béčku a aj extraligovom A-tíme. Postupne sa po novom roku k nemu pridali Samuel Habánek, Jakub Ambrozai a Patrik Jankovec.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým rodičom za výpomoc počas celej sezóny, taktiež všetkým funkcionárom florbalového klubu AS Trenčín a určite poďakovanie patrí aj Asociácii športov v Trenčíne.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza...

Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín...

Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Kora  Salming  M-Šport