Rozhovory 21.7.2020

Ševčík a Žilinský posilnia extraligový káder mužov!

Ďalšími potvrdenými prestupmi na novú sezónu sa stávajú navrátilci z FBK Púchov Róbert Ševčík a Martin Žilinský.

Obaja hráči pôsobili minulú sezónu v drese extraligového nováčika z Púchova. Žilinský už počas zimného prestupového obdobia využil možnosť hosťovania v AS, a stihol odohrať päť zápasov v ktorých strelil dva góly a na jeden prihral. Po odídení Púchova do prvej ligy sa rozhodol k prestupu aj Ševčík, ktorý už v minulosti dres AS obliekal.

„Prestup sa zrodil nečakane, keď ma počas nútenej pauzy a ohlásení ukončenia sezóny kontaktoval Juro Matejka, či by som mal záujem sa vrátiť. Kývol som mu na to a teraz sa teším na nové výzvy v drese AS.“ Vysvetlil svoje počítanie Róbert. Podobné dôvody priviedli naspať aj útočníka Žilinského. „ Môj prestup sa riešil už minulú sezónu, keď som bol na hosťovaní v Púchove. Keď som sa dozvedel, že Púchov predáva licenciu a bude hrať druhú najvyššiu súťaž nebolo už nad čím rozmýšľať. Asi najdôležitejším dôvodom bol čas strávený na cestách. S manželkou Natáliou čakáme druhého potomka a tak som sa rozhodol byť na blízku.“ Rovnako nad situáciou uvažuje aj Ševčík. „V Púchove sme boli veľmi dobrá partia, sezóny tam strávené neľutujem a postup do extraligy bol čerešničkou na torte. No dôvod na prestup je viac-menej časový. Na tréningy do Púchova som väčšinou chodil ihneď po práci, čo mi niekedy nevyhovovalo.“

Obaja borci idú to známeho florbalového prostredia, ktoré dobre poznajú. Ambície sú ale vyššie ako v minulosti. „Cieľ je jasný - obhájiť titul!“ zavtipkoval na úvod Žilinský. Po hlbšej úvahe ale svoje tvrdenie poopravil. „Samozrejme ,že každý chce byť majster, ja ale viem aká je silná a vyrovnaná súťaž a aké sú možnosti nášho tímu. Budem rád ak sa nám pohodlne podarí dostať do play-off. Bolo by fajn skončiť do piateho miesta po základnej časti a potom ako čierny kôň zabojovať o čo najlepšie umiestnenie!“ uviedol bývalý majster Slovenska v drese Hurikánu Bratislava. Ofenzívny obranca Ševčík, ktorý v minulej sezóne patril k najproduktívnejším Púchovčanom bol vo svojich vyjadreniach skromnejší. „Chcel by som byť prínosom pre tím a dostať sa s ním čo najďalej“ uzavrel.


Obom navrátilcom prajeme veľa šťastia v staro-novom drese a úspešnú sezónu 2020/2021. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2021

Najväčší florbalový kemp na Slovensku otvára už svoj jubilejný desiaty ročník!

V spolupráci s FBK AS Trenčín a Salming Slovensko prichádza...

Aktuálne 4.5.2021

Juraj Matejka sa ako zástupca športovcov stáva členom prezídia Slovenského zväzu florbalu

Najbližšie štyri roky tak bude mať FBK AS Trenčín...

Aktuálne 26.4.2021

Prihlasovanie do súťaží ukončené - z hry vypadli juniori

V piatok 23.4. Slovenský zväz florbalu ukončil prihlasovanie sa do novo spustených...

Aktuálne 26.4.2021

Florbalová akadémia na Strednej športovej škole v Trenčíne: Aj s prispením nášho klubu

Kvalitná športová príprava žiakov a nové možnosti -...

Kora  Salming  M-Šport